Historia szkoły

Budynek szkolny przy ulicy Bośniackiej 3 ( dawnej Chorwackiej ) oddano w ręce nauczycieli i dzieci w roku 1958. Mieściła się w nim Szkoła Ćwiczeń oraz Studium Nauczycielskie.

Pierwszym kierownikiem tej szkoły był A.Wypyszyński W latach 1962 - 1964 przygarnięto Liceum Pedagogiczne. Szkoła Podstawowa o numerze 56 powstała w 1965 roku.

W latach 70 - tych w budynku tym kształciła się również młodzież Liceum i Studium Medycznego. Szkoła położona jest w pięknym zakątku Wzgórza Wolności, niemal ze wszystkich stron otoczona zielenią. Nieopodal znajduje się Cmentarz Bohaterów, którym opiekują się dzieci i młodzież szkolna. Nastąpiła szybka rozbudowa osiedla, a więc z czasem, z małej ośmiooddziałowj szkółki staliśmy się czterdziestooddziałową szkołą. W 23 roku istnienia szkoły udało się przeprowadzić kapitalny remont.

W 1988 roku nauczyciele i uczniowie doczekali się pięknej uroczystości nadania imienia i wręczenia sztandaru. Od tej pory nazwa szkoły brzmi:Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera. Na uroczystość nadania imienia szkole przybyli wówczas niezwykli goście: żona i syn naszego patrona.

W 1998 w szkole powstała pierwsza klasa integracyjna. W  roku szkolnym 2003/04 uczniowie tej klasy stali się absolwentami.

W roku 2006 kapitalny remont przeszła elewacja szkoły, a w 2007 sale lekcyjne i korytarze. Wszyscy zaś uczniowie, pedagodzy, pracownicy i rodzice dalej tworzymy karty historii tej szkoły, Naszej Szkoły.