Nawigacja

 • OBIADY STYCZEŃ 2019

   

  Koszt obiadów w miesiącu TYCZNIU 2019

  12*3zł =36zł

   

 • Jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowia i życie

            Zakończyliśmy  działania realizowane w ramach Tygodnia Profilaktyki i Zdrowia, którego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły.

  Jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowia i życie - Obrazek 1

  Nasze zmagania  z zainteresowaniem relacjonował  BYDGOSKI EXPRESS. Poniedziałek  upłynął pod hasłem: ,,Nasza wspólna sprawa- budujemy przyjazne relacje rówieśnicze!”Uczniowie uczestniczyli w zajęcia z zakresu profilaktyki AGRESJI I PRZEMOCY  z udziałem specjalistów z Komendy Miejskiej Policji i  Straży Miejskiej w Bydgoszczy, natomiast gimnazjaliści zostali wprowadzenie w tematykę    przestępczości związanej z wyzyskiwaniem i HANDLEM LUDŹMI. We wtorek  gościliśmy specjalistów Komendy Wojewódzkiej Policji ,którzy przeprowadzili z młodzieżą warsztaty  dotyczące CYBERPRZEMOCY oraz FONOHOLIZMU. Również zespól teatralny Scena G20  przygotował swój profilaktyczny i pouczający akcent prezentując uczniom  scenki z życia nastolatków pn : ,,OSTATNI PRZYSTANEK PROFILAKTYKA!”.Czwartek był dniem w którym uczniowie klas IV i VI pracowali nad sportową formą biorąc udział w MIĘDZYKLASOWYCH KONKURENCJACH ZWINNOŚCIOWYCH. Dodatkowo reprezentacje poszczególnych klas zmagali się z quizem o zdrowym stylu użycia. Zaprosiliśmy również wszystkich chętnych do udziału W Roztańczonej Przerwie, gdzie w rytmie muzyki pląsaliśmy i wesoło  się bawiliśmy. W tym dniu uczniowie klasy VIc przeszli WARSZTAT PEWNOŚCI SIEBIE prowadzony przez psychologów Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej nr1. Piątek upłynął pod hasłem zdrowego stylu życia. Reprezentanci  klas wzięli udział w KONKURSIE KULINARNYM polegającym na przygotowaniu zdrowego dania pn: ,,Mistrzowska przekąska”. Jury oceniając potrawy brała  pod uwagę zarówno ich smak, sposób podania, jak i walory odżywcze. Wszystkie potrawy były bardzo apetyczne i wspaniale zaprezentowane np.  sałatka z egzotycznych owoców w arbuzowej skórce , tortilla czosnkowa, sałatka z łososiem, musy i cytrusowe koktajle i wiele innych. Tytuł kulinarnych mistrzów  otrzymali: Zofia Sułkowska i Patryk Mrotek z klasy IV b. W tym dniu młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu z Panią DIETETYK, która  w ciekawy sposób przekazała tajniki zdrowego odżywiania.  Natomiast podczas warsztatu  pielęgnacji urody nastolatka- Pani KOSMETOLOG przekonywała ,że warto dbać o wygląd i stan zdrowia naszej skóry. Dodatkową propozycją dla uczniów były konkursy językowe i plastyczne. Jury przyznało  I nagrodę Nadii Tomaszewskiej oraz Kindze Jażdżewskiej  z klasy VI c  za wykonanie plakatu o tematyce zdrowotnej. W językowych zmaganiach tytuł Master of English words and phrases connected with the heathy lifestyle” zdobyli: Jakub Jabłońskiz klasy VI b oraz Zuzanna Borowska i Michalina Markiel z klasy IV b. Gratulujemy! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego przedsięwzięcia, w szczególności zaproszonym Gościom, Uczniom i Nauczycielom.

 • NASZ SUKCES – II MIEJSCE W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

 • Dali Polsce wolność, granice i szacunek

 • „O TYM, JAK DO ZERÓWKI PRZYSZEDŁ MIŚ…”

 • KONKURS „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 • REGAŁ DALSZEGO ŻYCIA KSIĄŻEK..

 • „Ciekawa chemia” „Ciekawa fizyka”

           Uczniowie klasy III c w dniu 14 listopada uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych i wykładach na wydziale chemii UMK w Toruniu. Wykłady dotyczyły wykorzystania najnowszych badań z dziedziny chemii, fizyki i elektroniki w medycynie. Natomiast zajęcia warsztatowe to zajęcia laboratoryjne podczas których różnymi metodami uczniowie otrzymywali tlen i wodór. Doświadczenia przeprowadzane były samodzielnie pod opieką nauczycieli oraz pracowników wydziału chemii. ‘Przed wykonywaniem doświadczeń zostały przypomniane zasady bezpiecznej pracy w laboratorium chemicznym, uczniowie mieli również do dyspozycji odzież i okulary ochronne. Zajęcia były bardzo ciekawe, każdy mógł przeprowadzić eksperyment jak również obejrzeć pokazy pełne „wybuchowych efektów” na które uczniowie niecierpliwie oczekują w szkole… Na tego rodzaju zajęcia zaprosimy również chętnych uczniów innych klas w II semestrze.

 • Kiermasz ozdób świątecznych

          12 grudnia w szkole na Bośniackiej odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Kiermasz ozdób świątecznych - Obrazek 1

  Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji "Kawałek nieba" na leczenie naszej uczennicy Mai. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wykonywaniu ozdób oraz ich zakupu. Zachęcamy też do udziału w konkursach ! Prace konkursowe w kategorii "Stroik bożonarodzeniowy" i "Choinka" zbieramy do 10 XII. Wszystkie prace zostaną ocenione, najlepsze - nagrodzone i sprzedane na kiermaszu. 

  Zapraszamy ! Pomóż, zrób i kup!"

  Organizatorzy: V. Majewicz, G. Wódzka, K. Rydzkowska

 • GÓRA GROSZA 2018

          Wzorem poprzednich lat zapraszamy was do przyłączenia się do akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej już po raz 19 przez Towarzystwo Nasz Dom.

  GÓRA GROSZA 2018 - Obrazek 1

  Polega ona na zbiórce drobnych monet. Uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną – zarówno w domach dziecka jak i w rodzinach zastępczych.. Celem akcji jest zapewnienie dobrej opieki, aby dzieciaki z pomocą mądrych opiekunów mogą odzyskiwać radość, wiarę w siebie i dorosłych oraz bezpiecznie marzyć o przyszłości. Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania naszych podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają nam tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych. Dajemy dzieciom i nastolatkom siłę, energię i moc!

  Tegoroczną zbiórkę przeprowadziliśmy w dniach 26 listopada – 2 stycznia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą pojawiać się w tym okresie ze specjalnie przygotowanymi puszkami. Monety można także wrzucać do skarbonki znajdującej się w sali 205.

  Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

  Samorząd Uczniowski

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

           25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 1

  Ta data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponieważ 25 listopada w tym roku przypadł w niedzielę, obchody Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole zorganizowaliśmy w poniedziałek. Wielu uczniów przyniosło tego dnia swoją maskotkę.- niedźwiadka. Małe i duże, nowe i stare misie towarzyszyły nam na lekcjach i podczas przerw dzięki czemu szkoła zyskała przytulny charakter.

  Samorząd Uczniowski

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

        20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. W tym dniu upowszechnialiśmy prawa dzieci zawarte w Konwencji Praw Dziecka, dzieliliśmy się swoimi marzeniami, dyskutowaliśmy o rzeczach trudnych jak np. o łamaniu praw dzieci na świecie. To święto w którym nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawa wymienione w Konwencji mają wszystkie dzieci, bez wyjątku. Bez względu na to, kim są, gdzie mieszkają, czym zajmują się ich rodzice, jakimi mówią ję­zykami, jaką wyznają religię, czy są w pełni sprawne, czy też nie, bogate czy biedne. Żadne z  dzieci – nie może być traktowane nie­sprawiedliwie! Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością…….”

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA TROPIE BŁĘDÓW

         21 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy odbył się międzyszkolny konkurs poprawnej polszczyzny „Na tropie błędów”. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna - Nadia Tomaszewska z klasy 6c, Lena Jakubowska z klasy 8a i Agnieszka Meller z klasy 8c. Zespoły zmierzyły się
  z arcytrudnymi zadaniami. Miały do rozwiązania test wiedzy składający się
  z dwóch części: w pierwszej musiały wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny, a w drugiej –zasad ortografii.  Nasza drużyna wygrała konkurs!

  GRATULACJE!!!

 • WZGÓRZE WOLNOŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ

       14 listopada br., późnym popołudniem, Restauracja „Tobiasz” rozbrzmiała pieśniami patriotycznymi. Tak Rada Osiedla Wzgórze Wolności wraz z jego mieszkańcami i dyrektorem naszej szkoły obchodziła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne świętowanie rozpoczęło się odśpiewaniem „Roty”. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Program artystyczny prowadziła Małgorzata Szurpita z klasy 8a. Zebrani wysłuchali recytacji wierszy polskich poetów i pieśni patriotycznych w wykonaniu Aleksandry Bocian z klasy 5b, Natalii Suplickiej z klasy 6b, Tamary Wesołowskiej z klasy 8c i Kamili Łącznej z klasy 8d.

  WZGÓRZE WOLNOŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

  WZGÓRZE WOLNOŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2

  WZGÓRZE WOLNOŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 3

 • III EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „DESZCZ JESIENNY…”

        8 listopada br. odbył się szkolny konkurs poezji i pieśni patriotycznej. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane przez siebie wiersze i śpiewali żołnierskie pieśni. Zaprezentowany przez nich repertuar był bardzo różnorodny, a wykonywanym utworom towarzyszyły patriotyczne aranżacje. Jury konkursu w składzie: p. Ewa Grobelna-Łysy,
  p. A. Pławska, p. L. Wesołowska i P. A. Skibińska-Szwejser wyłoniła zwycięzców.

  I miejsce:

  Sylwia Mila i Nadia Rudna kl. 4d,Kamila Łączna kl. 8d i Jędrzej Łączny kl. 4d,

  II miejsce:

  Adrianna Jóźwiak i Laura Smętek kl. 4b,

  III miejsce:

  Michalina Markiel i Zuzanna Borowska kl. 4b,

  Wyróżnienie:

  Julia Wolentarska kl. 5b.

   III EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „DESZCZ JESIENNY…” - Obrazek 1

   III EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „DESZCZ JESIENNY…” - Obrazek 2

 • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „Perły codziennego życia Johannesa Vermeera van Delft”

      7 listopada br. w siedzibie Kujawsko–Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Perły codziennego życia Johannesa Vermeera van Delft”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 31. W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Marysia z klasy 8d, Zuzia Siewierska z klasy 7b, Konstancja Siecińska z klasy 6b i Zosia Niedziałkowska z klasy 5b. 

  FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „Perły codziennego życia Johannesa Vermeera van Delft” - Obrazek 1  

  GRATULACJE!

   

 • Laureaci konkursu plastycznego ,, Polska – moja ojczyzna’’

  I MIEJSCE:

  WIKTORIA SOBIERAJ /P-LE nr 11/

  WOJCIECH WEKWEJT / SP 56/

  II MIEJSCE:

  NATALIA PLUSKOTA / P-LE ,,ŚW. JADWIGI/

   AGATA TOMASZEWSKA / P-LE ,,IGUŚ’’/

  III MIEJSCE:

  MICHALINA FOLF  / P-LE nr11/

            HUBERT BŁAŻKIEWICZ  / P-LE  nr11/

  WYRÓŻNIENIA

  WOJCIECH SIEG / P-LE ŚW. JADWIGI/

  NINA LEWANDOWSKA / P-LE nr 11/

  Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI w listopadzie odbył się konkurs miedzy-szkolny ,,POLSKA-MOJA OJCZYZNA’’ . W konkursie wzięło udział 16 dzieci 5 i 6-letnich z 4 placówek oświatowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace i GRATULUJEMY laureatom. Gala wręczenia nagród odbędzie się w czwartek

  29. 11.2018 w oddziale przedszkolnym SP 56

  przy ul. Bośniackiej 3

  organizator konkursu:  Edyta Warmbier

  Laureaci konkursu plastycznego ,, Polska – moja ojczyzna’’ - Obrazek 1

  Laureaci konkursu plastycznego ,, Polska – moja ojczyzna’’ - Obrazek 2

  Laureaci konkursu plastycznego ,, Polska – moja ojczyzna’’ - Obrazek 3

 • BIBLIOTEKA POLECA-CZ II

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Bośniacka 3
  85-162 Bydgoszcz

  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 28 10 - ul. Bośniacka
  tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa