Nawigacja

 • UWAGA RODZICE!!!

  NABÓR UCZNIÓW DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PROWADZONYCH  PRZEZ  MIASTO BYDGOSZCZ NA ROK SZKOLNY 2018/2019   DROGĄ ELEKRONICZNĄ

  OD 20 MARCA 2018 R.

  Strona internetowa:  www.bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl

  Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego

  przy Szkole Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy:

  • od 20 marca 2018r. do  06 kwietnia 2018r.  – złożenie wniosku o przyjęcie  do oddziału przedszkolnego  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 26 kwietnia 2018r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • od 26 kwietnia 2018r. do 10 maja 2018r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 16 maja 2018 r.  -  podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych;

  Postępowanie uzupełniające:

  • od 11 czerwca 2018 r. do 18 czerwca 2018 r.– złożenie wniosku o przyjęcie  do oddziału przedszkolnego  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 26 czerwca 2018 r.– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • od 26 czerwca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.– potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 03 lipca 2018 r.– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych;
 • Bydgoszcz - najmilsze miasto na świecie

  Dnia 14 marca 2018 roku uczeń naszej szkoły z oddziału gimnazjalnego – Ryszard Janowski wziął udział w konkursie recytatorskim ( teatr szkolny, poziom pierwszy)  w ramach  Kujawsko – Pomorskich Spotkań Teatralnych „ Zwierciadła”. Głównym celem tego spotkania poetyckiego, które odbyło się w  Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy, było rozwijanie uzdolnień artystycznych i teatralnych,  zainspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta .

   Bydgoskie szkoły reprezentowali gimnazjaliści o wrażliwych, ale niespokojnych duszach. Zgromadzeni goście byli pod ogromnym wrażeniem przedstawionych interpretacji poetyckich z elementami sztuki teatralnej. Urzekały żywiołowością, plastycznością, oddawały klimat przedstawianych utworów.

     Reprezentant naszej szkoły zdobył 1 miejsce. Zaprezentował dwa wiersze o Bydgoszczy- „Zaślubiny Bydgoszczy z lasem”( J. Korulska) i „ Moje miasto”(M. Duszyńska) z czego jesteśmy bardzo dumni.

  To niesamowity młody człowiek, który w teatrze realizuje swoje pasje i zainteresowania.

   Ryszardzie, gratulujemy talentu recytatorsko- teatralnego i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!  

 • Z wizytą w stolicy

  13 marca grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego, pocztów sztandarowych i koła „Gim 20 w ruchu” wraz z opiekunami panią Beatą Ciężki i panem Michałem Tyrakowski wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory zbiórki (o godzinie 4:30) pełni zapału wyruszyliśmy do stolicy. Po prawie czterogodzinnej podróży pociągiem udaliśmy się do pierwszego celu naszej wizyty – Sejmu RP. Podczas zwiedzania obiektu zobaczyliśmy między innymi Salę Posiedzeń Sejmu makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i gablotę z laskami marszałkowskimi. Pani przewodnik przybliżyła nam zasady funkcjonowania i historię Sejmu. Przypomniała także, że w obecnym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości i zachęcała do nauki historii Polski. Następnie udaliśmy się na spacer warszawskimi ulicami oglądając między innymi Pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syreny, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta czy Pałac Prezydencki.  Po pokonaniu 150 kamiennych schodków podziwialiśmy panoramę stolicy z dzwonnicy kościoła św. Anny. Po godzinie 13 pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu była dla nas okazją do poznania praw przyrody przez samodzielne wykonywanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Pełni wrażeń, lecz trochę już zmęczeni udaliśmy się na posiłek do Centrum Handlowego „Złote Tarasy”, a następnie wyruszyliśmy w podróż powrotną do Bydgoszczy.

  Samorząd Uczniowski

 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 • NABÓR UCZNIÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO BYDGOSZCZ ROK SZKOLNY 2018/2019 – DROGĄ ELEKRONICZNĄ OD 01 MARCA 2018 R.

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne - Obrazek 1

 • Obiady MARZEC 2018

  Z dniem 01.01.2018 wzrasta cena o biadu z 2,80 zł na 3,00 zł

  Koszt obiadów w miesiącu MARCU 2018 

  20*3zł =60 zł

  Wpłaty do 06.03.2018

 • Dzień Babci i Dziadka

 • Spotkajmy się na PLB

       Klasy drugie gościły 12 stycznia w bydgoskim porcie lotniczym. W ramach zajęć "Spotkajmy się na PLB" zwiedziły terminal, przeszły odprawę pasażerów, oglądały start samolotu z płyty lotniska, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe gadżety. Wycieczka była bardzo udana!

  Spotkajmy się na PLB - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Świąteczny zawrót głowy

        Jak co roku  w naszej szkole odbył się "Świąteczny zawrót głowy."

  Świąteczny zawrót głowy - Obrazek 1

  Uczniowie klas 0-3 wykonywali girlandy świąteczne,a klas 4-7 komiks pt."Święta w naszych domach".Prace uczniów będą dekoracją świąteczną na terenie szkoły.
  Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny oraz loteria fantowa.

 • Konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy rozstrzygnięty!

             Dnia 7 grudnia 2017 roku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy.

  Konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy rozstrzygnięty! - Obrazek 1

  Konkurs zorganizowała  pani Lidia Czyż, nauczyciel j. niemieckiego w naszej szkole.  Najpiękniejszy kalendarz adwentowy, tzw. Adventskalender, wykonała uczennica klasy 7c Laura Schaffrath. Jury urzekły misternie powycinane okienka z kartek bożonarodzeniowych. Wyróżniono także niezwykle estetyczne prace dwóch uczennic:  Izabeli Majkowskiej z klasy 7c i Ranii Tantush z klasy 7b.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

  Gratulacjeyes

 • Gala podsumowująca IV Bydgoskie Integracyjne Granty Oświatowe

 • "Tak, pomagam" Ogólnopolska Zbiórka Żywności

            Szkolne Koło Caritas SP 56 im. Arkadego Fiedlera w Bydgoszczy Tradycyjnie w okresie przedświątecznym uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 56 im. Arkadego Fiedlera w Bydgoszczy niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom ze szkoły.

  "Tak, pomagam" Ogólnopolska Zbiórka Żywności - Obrazek 1

  W piątek i sobotę tj. 8 i 9 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Dzieci zbierały produkty z długim terminem ważności w sklepie „Lidl” przy ul. Wojska Polskiego 5. Ludzi dobrej woli oczywiście nie zabrakło. W tym roku po raz kolejny Szkolne Koło Caritas będzie mogło pomóc rodzinom najbardziej potrzebującym.

 • MARIAŻ TRADYCJI Z EKOLOGIĄ

          Nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Dekorujemy ją zgodnie z tradycją- cukierkami, własnoręcznie upieczonymi piernikami, papierowym łańcuchem lub w sposób nowoczesny, zgodny z trendami modowymi. Podążając śladami historii najstarsze przekazy o przyozdabianiu tego magicznego drzewka pochodzą już z czasów antycznych. Podobno jednak prawdziwą popularność choinka zyskała dzięki świętemu Bonifacemu, który w ósmym wieku nawracał pogan na terenie współczesnych Niemiec.

  MARIAŻ TRADYCJI Z EKOLOGIĄ - Obrazek 1

  W naszym kraju zielone drzewko pojawiło się na przełomie 19 i 20 wieku jako symbol „ drzewa rajskiego” lub „ drzewa życia”. Postępując zgodnie z tradycją , a jednocześnie dbając o środowisko naturalne w budynku szkolnym przy ulicy Karpackiej 30 uczniowie zaprojektowali i wykonali choinkę z kartonowych pudeł i pudełek przyozdobionych świątecznym papierem. Może nie pachnie lasem, ale wygląda orginalnie. Pamiętamy o tym , że mamy tylko jedną ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego działania, zależy od  każdego z nas.( F. Plit)

   

 • Jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowie i życie.

         Zakończyliśmy  działania realizowane w ramach Tygodnia Profilaktyki i Zdrowia, którego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły. W poniedziałek  uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniach na temat ,,Wiedza ratuje życie – wszystko o aids i hiv”, w ramach edukacji rówieśniczej prowadzonych przez studentów Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

   

  Jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowie i życie. - Obrazek 1

   

  Wtorek był dniem, w którym gimnazjaliści pracowali nad sportową formą, biorąc udział w międzyklasowych konkurencjach zwinnościowych. W czwartek gościliśmy specjalistów Komendy Wojewódzkiej Policji i Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili z młodzieżą warsztaty  dotyczące problematyki: odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy, bezpiecznych i ryzykownych zachowań młodzieży, również w kontekście zbliżających się zabaw karnawałowych. Piątek upłynął pod hasłem zdrowy styl życia. Reprezentanci  klas wzięli udział w konkursie kulinarnym, polegającym na przygotowaniu zdrowego dania pn: ,,Mistrzowska przekąska”. Jury oceniając potrawy brało  pod uwagę zarówno ich smak, sposób podania, jak i walory odżywcze. Wszystkie potrawy były bardzo apetyczne i wspaniale zaprezentowane, np.:  sałatka z egzotycznych owoców, tortilla czosnkowa, sałatka z łososiem, cytrusowe koktajle i wiele innych. Tytuł kulinarnego mistrza  otrzymał   Wojciech Janowski z klasy 7a, natomiast kucharze z klasy 2bg: Oliwia Niedbalska, Martyna Dembek oraz Miłosz Soliński otrzymali I nagrodę w konkursie. W tym dniu młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu z panią dietetyk, która  w ciekawy sposób przekazała tajniki zdrowego odżywiania. Zespól teatralny Scena G20  przygotował swój profilaktyczny i pouczający akcent, prezentując uczniom przedstawienie ,,Królewna Śnieżka”. Dodatkowe propozycją dla uczniów były konkursy językowe i plastyczne. Jury przyznało  I nagrodę dla Małgosi Jurkiewicz z kl. 7b i Jakuba Kolczyńskiego z kl. 3cg za wykonanie plakatu o tematyce zdrowotnej. W językowych zmaganiach tytuł Master of English words and phrases connected with the heathy lifestyle” zdobyły: Monika Redlak kl.7a oraz Laura Schaffrath 7c. Gratulujemy! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego przedsięwzięcia, zaproszonym Gościom, Uczniom i Nauczycielom.

   

 • Miejski Konkurs Historyczno-Literacko-Fotograficzny

  Przeszłość nie wraca, jednak nie umiera...-

  ślady wizyty Marszałka

  w pamiętnikach bydgoskich gzubków

        Dnia 30 listopada 2017r. w siedzibie Dworca Głównego PKP odbyła się  międzyszkolna biesiada rodzinna Na kolejowym dworcu w odsłonie nowej Marszałka witamy, podsumowująca  dwudziesty szósty interdyscyplinarny projekt upamiętniający wizytę Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy.

  Miejski Konkurs Historyczno-Literacko-Fotograficzny - Obrazek 1

   

   Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele i uczniowie Szkolnego Koła TMMB ze Szkoły Podstawowej nr 56.  Uroczystość była okazją do ogłoszenia wyników miejskiego konkursu historyczno – literacko – fotograficznego upamiętniającego wizytę Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy „Przeszłość nie wraca… - jednak nie umiera - ślady wizyty Marszałka w pamiętnikach  bydgoskich gzubków”, którego byliśmy gospodarzami. W konkursie wzięli licznie udział uczniowie z wielu bydgoskich szkół podstawowych.  Cały projekt, trwał od września do listopada. Był przedsięwzięciem realizowanym w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego i korespondował z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, który rok 2017 ogłosił „Rokiem Józefa Piłsudskiego” upamiętniając 150. rocznicę jego urodzin. Głównymi celami konkursu było: kształtowanie świadomości patriotycznej i regionalnej uczniów, rozwijanie sprawności w zakresie tworzenia narracji historycznej i  umożliwienie uczestnikom rozwijania swoich zdolności i pasji.

  http://www.superkid.pl/uploads/clip/family.png        Uczestnicy konkursu podjęli się wieloetapowegoo zadania. Najpierw musieli dotrzeć do różnych źródeł historycznych i poznać wydarzenia sprzed blisko wieku związane z wizytą J. Piłsudskiego w Bydgoszczy w 1921r., by potem  zaprezentować ich przebieg w formie kartki z pamiętnika. Uczniowie relacjonowali pobyt wielkiego Polaka w Bydgoszczy z wykorzystaniem wyrażeń gwarowych, a także przedstawili walory naszego miasta poprzez ukazanie na fotografii niektórych miejsc, które były świadkami tego wydarzenia.Uczniowie do realizacji zadań zaprosili swoich rodziców, którzy zorganizowali swoim dzieciom wycieczkę po naszym mieście.

   

        W finale projektu było nam bardzo miło gościć  tak liczne grono zaproszonych; byli wśród zgromadzonych: pani dyrektor szkoły – Magdalena Baranowska,  przedstawiciel TMMB i opiekun szkolnych kół TMMB - p. dr Ewa Puls, radny miasta –  p. Ireneusz Nitkiewicz oraz nauczyciele, uczniowie ze szkół biorących udział w projekcie i ich rodzice. W czasie spotkania nagrodzono laureatów oraz uczniów wyróżnionych biorących udział w projekcie. Ponadto wręczone zostały listy gratulacyjne rodzicom uczestników konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli. Goście mieli okazję wysłuchać fragmentów najciekawszych prac –  prywatnych pamiętników -  oraz obejrzeć je na wystawie.  Razem z rodzicami brali udział w konkursach dla publiczności, które uczyły i bawiły; nie zabrakło i dla nich  atrakcyjnych nagród. Podczas spotkania uczniowie Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przedstawili montaż artystyczny, w którym przekazali swoją wiedzę o Józefie Piłsudskim w formie krótkiego przedstawienia połączonego z prezentacją multimedialną; całości dopełniała nastrojowa muzyka – patriotyczne pieśni i fragmenty muzyki klasycznej. Natomiast po uroczystości – dzięki uprzejmości pracowników Dworca Głównego PKP – zaproszeni goście mogli zwiedzić obiekt, który w ostatnich latach – po generalnym remoncie – zdecydowanie wypiękniał i jest dumą mieszkańców Bydgoszczy.

  Poniżej przedstawiamy listę laureatów, którym serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu!

   

  I miejsce

  Weronika Nalazek

       Marta Głód

       Jeremi Jasiński  

   

  II miejsce

  Zuzanna Siewierska 

   

  Patrycja Kruś

   

  Nadia Tomaszewska

   

  III miejsce

  Laura Schaffrath

   

  Zofia Goliszewską  

   

  Zuzanna Tomczyńską

          Kalina Marzec

       

  Wyróżnienia

  Małgorzata Misiewicz  

   

  Konstancja Siecińska  

   Aleksandra Bieniek

   Mateusz Jaworski

 • Dzień Życzliwości

         21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.
  Z tej okazji dla uczniów klas 1 – 7 została zorganizowana zabawa konkursowa „Poszukiwanie kluczy do ludzkich serc”.     

  W dniach od 17 do 24 listopada br. w szkole zostały powieszone najróżniejsze klucze z przyczepionymi etykietkami nazw wartości, dzięki którym można trafić do ludzkich serc.

  Ocenieni zostali uczniowie, którzy podali prawidłową ich liczbę, a ci, którzy dodatkowo policzyli ile kluczy jest z każdą wartością, byli dodatkowo nagrodzeni.

  Konkurs nie tylko zwracał uwagę na ważne wartości w naszym życiu, ale również rozwijał percepcje wzrokową, spostrzegawczość, cierpliwość, wytrwałość i umiejętność liczenia.

         

  WYNIKI KONKURSU

  „POSZUKIWANIE KLUCZY DO LUDZKICH SERC”

  Liczba powieszonych kluczy - 136

   

  Klasy 4 - 7

  Ilościowe i jakościowe podliczenie kluczy

  1 MIEJSCE

  - MARTYNA CYRANKOWSKA 4C – 136/136

  - GABRIELA ZWOLIŃSKA 4C- 136/136

  - OLIWIA SUWAŁA 4C – 136/136

  2 MIEJSCE

  - KRYSTIAN WOITINKOWSKI 7A – 135/136

  3 MIEJSCE

  - KRZYSZTOF ZIELIŃSKI 4A – 132/136

   

  Ilościowe podliczenie kluczy

   

  3 miejsce

  ZOSIA NIEDZIAŁKOWSKA 4 B – 134/136

  Wyróżnienie

  - OSKAR ŁOZGA 6 B - 131/136

   

  WYNIKI KONKURSU

  Klasy 1 – 3

  Liczba powieszonych kluczy - 79

  1 MIEJSCE

  Olaf Zygmunt 2 b - 79/79

   

  2 MIEJSCE

  Maja Zakierska 1 a – 80/79

  Wiktor Żmudziński 2a – 80/79

  Małgosia Meller – 80/79

   

  3 MIEJSCE

  Natalia Woźniak 3 d – 76/79

  Honorata Kranc 3 d – 76/79

  Emilia Szafran – Maciejewska 1 a – 76/79

   

  Wyróżnienia

  Michalina Grzebińska 1 a – 74/79

  Hania Niedziałkowska 1a – 73/79

  Natalia Nasalska 1 a – 73/79

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY

  ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!

 • Ptasi Dzień w naszej szkole

           W piątek,  1   grudnia 2017 r.  odbyło się pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem „Co w polskiej trawie piszczy, czyli jakie rośliny i zwierzęta żyją wokół nas?”. Jako pierwsze poznawaliśmy ptaki. Przygotowania do konkursowej rywalizacji trwały długo. Uczniowie przygotowywali albumy o ptakach żyjących w Polsce, a także uczyli się rozpoznawać   gatunki ptaków różnych siedlisk. Ptasi dzień rozpoczęliśmy od warsztatów ornitologicznych, które poprowadził Pan Dawid Kilon – ornitolog i rysownik.

  Ptasi Dzień w naszej szkole - Obrazek 1

  Trzydziestoosobowa grupa uczniów zgłębiała tajniki trójwymiarowego rysunku przyrodniczego. To była nie tylko dobra zabawa, ale też skuteczna nauka spostrzegawczości i faktów dotyczących budowy ptaków. Następnie 26 uczniów z klas 6-7 i klas gimnazjalnych przystąpiło do eliminacji  konkursu rozpoznawania ptaków. Każdy musiał nazwać przedstawione na ilustracjach 34 gatunki ptaków. Zadanie nie było łatwe, a mimo to niektórzy „szkolni ornitolodzy” w ogóle nie pomylili się. I to właśnie oni zakwalifikowali się do finału: Agnieszka Meller z 7c, Julia Nawrocka z  7c, Kacper Kamiński z  7c, Martyna Socha  z 6b i Alicja Bielska z  7b. W finale należało rozpoznawać ptaki porównując dzioby, oczy, skrzydła, czy też pióra. „To były zadania z wyższej półki” – tak skomentował trudność pytań nasz gość pan Dawid Kilon. Również  i tym razem nasi uczniowie prawie nie mylili się.

  SZKOLNYM  MISTRZEM ORNITOLOGII został KACPER KAMIŃSKI z 7c.

  SZKOLNYM  WICEMISTRZEM ORNITOLOGII została  JULI NAWROCKA z 7c.

  III miejsce zajęła  MARTYNA SOCHA z 6b.

            W przerwie między etapami konkursu odbyła się prelekcja o ptakach, prowadzona przez pana Dawida Kilona. Ornitolog opowiadał nam o zachowaniach tych zwierząt, o ich wyjątkowości i potrzebie ochrony. Piękna prezentacja przybliżyła nam wszystkie ptasie rekordy – najmniejszy, najcięższy, najszybszy, o największej rozpiętości skrzydeł itp.

  Na koniec szkolnej imprezy odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszy album o ptakach (napłynęło 15 prac konkursowych). Pani dyrektor Renata Białecka wręczyła dyplomy i nagrody następującym uczniom:

  I miejsce Laura Schaffrath z 7c

  II miejsce Julia Złotowicz z 2ag i Julia Nawrocka z 7c

  III miejsce Izabela Majkowska z 7c i Kinga  Jażdżewska z 5c.

  Wszystkim uczniom, którzy podjęli się trudu przygotowań do konkursów ornitologicznych gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas!

                                                                                               Katarzyna Stalinska i Kamila Skomoroko

 • Klasa 4d w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy im. dr. Witolda Bełzy

           W piątek, 1.12.2017, gościliśmy w najstarszej bydgoskiej bibliotece, która liczy sobie ponad 100 lat.

  Klasa 4d w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy im. dr. Witolda Bełzy - Obrazek 1

  Mieści się ona w pięknej kamienicy na Starym Rynku i oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, z którego można korzystać w czytelni lub wypożyczyć. W jednym z pomieszczeń, pięknie stylizowanym na średniowieczną komnatę, przechowywana jest poklasztorna Bibliotheka Bernardina. W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie pracowali z ponad 80-letnim materiałem źródłowym (bydgoskie dzienniki z lat trzydziestych XX wieku).

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera
  ul. Bośniacka 3
  85-162 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 3712810

Mapa