Nawigacja

 • Ślubowanie

             12.10.2018 roku o godz.8.30 sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła  się w prerię pełną Indian.

  Ślubowanie - Obrazek 1

  Wszystko za sprawą pierwszoklasistów, którzy jako dzielni czerwonoskórzy przeżywali swoje pasowanie na ucznia klasy I. Były  pomalowane buzie, indiańskie pióropusze oraz zadania do wykonania. Zadania  wspólne i zespołowe, przygotowali  dla pierwszaków Indianie ze szczepu Arawaków. Po pomyślnym wykonaniu wszystkich zadań odbyło się uroczyste ślubowanie, a po złożeniu obietnicy pierwszoklasiści- tropiciele wiedzy, zostali pasowani na uczniów SP 56.

  Wiecej zdjec Ślubowanie - Obrazek 2

 • BIBLIOTEKA POLECA…

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

 • Spotkanie profilaktyczne

            Dnia 10 października 2018  r. odbyło się spotkanie profilaktyczne klas VI i  VII ze specjalistą   z Zespołu ds. Nieletnich komendy policji ,,Bydgoszcz Szwederowo”. 

  Spotkanie profilaktyczne - Obrazek 1

  Przewodnią myślą pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną była odpowiedzialność karna osób nieletnich za ich zachowania i działania w szkole i poza szkołą. Głównym celem spotkania było zapoznanie  młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich , przeciwdziałanie wszelkim objawom demoralizacji i czynom karalnym. Policjant uświadamiał uczniów o grożących im niebezpieczeństwach w czasie wolnym od zajęć  szkolnych oraz zwrócił uwagę  na zjawiska cyberprzemocy  i stalkingu. Apelował  o rozważne zamieszczania wszelkich informacji w sieci - szczególnie na  portalach internetowych oraz wskazał gdzie i jak szukać pomocy i wsparcia w sytuacjach trudnych.  Mamy nadzieję ,że dzięki tym zajęciom będziemy bardziej rozważni w swoim postępowaniu.

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          28 września odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 1

  Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji edukacyjnej, której celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty z ciekawostkami oraz rymowankami ułatwiającymi naukę. Następnie w czwartek 27 września, przedstawiciele klas 4 i 5 wzięli udział w konkursie „Wybieramy mistrza tabliczki mnożenia”. Wśród czwartoklasistów najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 4a – Marta Rybarczyk. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami również Jakub Kulczyński z 4b oraz Piotr Mróz z 4c. Natomiast wśród piątoklasistów mistrzynią tabliczki mnożenia okazała się Martyna Mrozińska z klasy 5c, a drugi wynik uzyskała uczennica klasy 5a – Aleksandra Majkowska.

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 2

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 3

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 4

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 5

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

           28 września uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. W czasie warsztatów uczniowie przenieśli się w przyszłość do XXIII wieku biorąc udział w badaniach WSA. Gdzie to WSA – Światowa Agencja      Kosmiczna planowała wysłać człowieka  na planetę w innym układzie słonecznym. Trwały szczegółowe przygotowania do misji. WSA chciała zadbać o wszystko. Badania wskazały, że ciśnienie i temperatura na tej planecie mogą się trochę różnić od warunków panujących na Ziemi. WSA postanowiła zbadać w jaki sposób organizm człowieka odczuwa temperaturę. Czy ludzkie ciało jest dobrym termometrem? Ze względu na brak odpowiedniej klasy specjalistów pracujących w Agencji, WSA poprosiła  uczniów klas trzecich gimnazjum aby zajęli się tym problemem 😊 Po wyczerpujących badaniach  dla WSA uczniowie  udali się na wydział fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika aby w auli uczelni być świadkami wielu ciekawych zjawisk fizycznych na pokazie „Co to jest fizyka?” Tam, przyszłym naukowcom zostały przypomniane wiadomości z podstawy programowej gimnazjum z fizyki: stany skupienia,  prawa Newtona, pomiary fizyczne.

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 1

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 2

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 3

  Wiecej zdjeć Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 4

   

 • ZAPRASZAMY DO AKCJI Z PÓŁKI NA PÓŁKĘ!

            JEŚLI W TWOIM DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ KSIĄŻKI, KTÓRYCH JUŻ NIE POTRZEBUJESZ, NIE CZYTASZ, A KTÓRE MOGĄ INNYCH ZAINTERESOWAĆ, TO PRZYNIEŚ JE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.ZNAJDZIEMY IM DRUGI DOM! NIEKTÓRE Z NICH ZOSTANĄ, JAK CO ROKU SPRZEDANE NA KIERMASZU TANIEJ KSIĄŻKI, A ZA ZEBRANY DOCHÓD KUPIMY NOWOŚCI CZYTELNICZE DLA UCZNIÓW. INNE TRAFIĄ NA REGAŁ „DALSZE ŻYCIE KSIĄŻKI”, KTÓRY STANIE NA PARTERZE SZKOŁY. OSOBY ZAINTERESOWANE BĘDĄ MOGŁY Z NIEGO ZABIERAĆ KSIĄŻKI DO DOMU, NA ZAWSZE, BEZ ŻADNYCH OPŁAT ZBIERAMY KSIĄŻKI PRZEZ CAŁY ROK!ELŻBIETA MUZOLF,ANNA GALWAS, MONIKA ROTMAŃSKA

  akcja_Z_polki_na_polke.pdf

 • Obiady PAŹDZIERNIK 2018

  Z dniem 01.01.2018 wzrasta cena o biadu z 2,80 zł na 3,00 zł

  Koszt obiadów w miesiącu PAŹDZIERNIKU 2018 

  23*3zł =69 zł

  Wpłaty do 8.10.2018

 • „Narodowe Czytanie”

  „Narodowe Czytanie” - Obrazek 1        „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja 
  publicznego czytania dzieł literackich najsłynniejszych polskich autorów. W ostatnich latach cała Polska czytała m.in.: fragmenty „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, utwory A.Fredry, „Lalkę” B.Prusa. „Quo vadis” H.Sienkiewicza. Tegoroczna edycja -  w 100-lecie odzyskania niepodległości -  poświęcona była powieści S. Żeromskiego „Przedwiośnie”. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę noraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Nasza szkoła  - 8 września br. - włączyła się do akcji!

          O godzinie 10.oo jedna z sal lekcyjnych wypełniła się gośćmi. Wśród nich byli uczniowie klas 6-8 i gimnazjum, rodzice i nauczyciele, którzy postanowili sobotnie przedpołudnie przeznaczyć na lekturę jednej z najwybitniejszych powieści Stefana Żeromskiego. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie również kilka faktów z życia i twórczości pisarza oraz wysłuchaliśmy interpretacji głosowej fragmentu powieści w wykonaniu pary prezydenckiej.  Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkę udziału w akcji. Już dziś zachęcamy do wspólnego czytania, które będzie miało miejsce za rok o tej samej porze.
   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 1

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 2

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 3

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 4

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Bośniacka 3
  85-162 Bydgoszcz

  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 28 10 - ul. Bośniacka
  tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa