Nawigacja

 • AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA BAJEK

 • "Droga do Niepodległej - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości"

             5.11 br. odbył się szkolny konkurs historyczny pod nazwą "Droga do Niepodległej - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości". Konkurs pisemny adresowany był do uczniów klas VII, VIII i III gim.

  "Droga do Niepodległej - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości" - Obrazek 1

  Kadą klasę reprezentował jeden uczeń. W konkursie brało udział 9 uczniów. Uczniowie zmagali się z najróżniejszymi zadaniami: musieli na planie Bydgoszczy wyszukać nazwy ulic związanych z okresem walki o niepodległość, wykazali się znajomością hymnu narodowego, szukali błędów w naszym godle, sprawdzali swoją wiedzę o Marszałku Józefie Piłsudskim. Zadań było 11.

   

  Oto wyniki konkursu:

   

  1 miejsce - Kamila Łączna z klasy 8 d - 71 p./75 p.

  2 miejsce - Lena Jakubowska (kl. 8a), Jakub Dekowski (kl. 7a) - 65 p./75 p.

  3 miejsce - Martyna Łubecka z klasy 8b - 60 p./75 p.

  4 miejsce - Marcin Bereszyński z klasy 3ag - 57 p./75 p.

   

  Pozostali uczniowie: Alicja Waryas 3bg, Oliwier Strzelecki 7b, Marcelina Mędlewska 8c, Julia Richter 7c.

 • Warsaw Comic Con

           Dnia 26 października 2018 roku grupa uczniów z klas 8 i 3 gimnazjalnych wraz z opiekunami panią Marzeną Łączną i panem Michałem Tyrakowskim udała się na wycieczkę do Nadarzyna, gdzie w centrum targowo – kongresowym Ptak Warsaw Expo odbywała się jesienna edycja targów Warsaw Comic Con.

  Warsaw Comic Con - Obrazek 1

  Dla uczestników targów przygotowano wiele rozmaitych atrakcji m.in. różne wystawy z (dotyczące) seriali oraz filmów, stoiska z nowoczesnym sprzętem komputerowym dla graczy (oraz) konkurs Cosplay. Dostępna była również strefa komiksów z pracami najpopularniejszych twórców z Polski i ze świata. Każdy miał możliwość zagrania w różnorodne gry komputerowe przed ich oficjalną premierą. Na Comic Conie były również przygotowane specjalne zloty dla fanów seriali i filmów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 • PROJEKT „PSZCZOŁY – BUDUJEMY AZYLE DLA DZIKICH ZAPYLACZY”!

 • Kwesta na rzecz renowacji nagrobków cmentarza starofarnego w Bydgoszczy

              Kwesta odbyła się 25.10 br. na rzecz renowacji nagrobków cmentarza starofarnego w Bydgoszczy. Zbieraliśmy w Śródmieściu na ulicach: Gdańska, Dworcowa, Focha, Jagiellońska, okolice Starego Rynku. W kweście brało udział 14 osób z klas 3 gim. Na dziś jeszcze nie wiemy ile udało się zebrać, ale fatalna pogoda tego dnia nie pozwoliła na zbyt wiele.

  Kwesta na rzecz renowacji nagrobków cmentarza starofarnego w Bydgoszczy - Obrazek 1

 • „Ciekawa chemia”

            W dniu 26 października uczniowie klasy VIII c w ramach zajęć „Ciekawa chemia”, :Ciekawa fizyka” uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

  „Ciekawa chemia” - Obrazek 1

  Uczniowie mieli okazję samodzielnie doświadczać, obserwować analizować i wnioskować  Zajęcia te odbyły się w 3 blokach tematycznych. Część terenowa to zajęcia, których celem jest obserwacja zbiorników wodnych Parku oraz charakterystycznych  roślin i zwierząt. Tu też został pobrany materiał do dalszych badań . Część laboratoryjna podzielona jest na zajęcia w pracowni chemicznej i mikroskopowej. W pracowni chemicznej uczniowie wykonali analizę podstawowych parametrów wody  (zawartość różnych jonów, pH roztworu, przewodnictwo itp.  ) określając czystość wody. Zajęcia w pracowni mikroskopowej to również zajęcia praktyczne w czasie których uczniowie poznali budowę mikroskopu i lupy stereoskopowej oraz podstawowe zasady pracy z mikroskopem. Doskonalili pracę z mikroskopem jako narzędziem obserwacji.. Zajęcia uatrakcyjniły obserwacje bezkręgowców wodnych samodzielnie złowionych w stawie.

  Ponieważ życie w zbiornikach Parku wchodzi w czas zimowego odpoczynku na następne zajęcia na które zaprosimy pozostałych chętnych uczniów z klas VIII musimy poczekać do wiosny… Zatem do WIOSNY ! 😊

  Wiecej zdejć„Ciekawa chemia” - Obrazek 2

 • PATRIOTYZM XXI WIEKU – CO O NIM MYŚLĄ UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY?

        Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta zaproponowali uczniom bydgoskich szkół włączenie się do dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu. Czym jest patriotyzm dla młodych ludzi? Czy czują się patriotami? Czy łatwo być dzisiaj patriotą i czy miłość do ojczyzny łączy Polaków, czy dzieli? To bardzo ważny temat w przededniu 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Meller i Laura Schaffrath z kl. 8c oraz Maria Kowalska z kl.8d podjęły się rozważań na ten temat. Wzięły udział w Miejskim Konkursie Literackim „Patriotyzm XXI wieku”; w formie eseju opowiedziały o swoich odczuciach i przemyśleniach dotyczących idei nowoczesnego patriotyzmu i wypowiedziały się na ważne tematy z zakresu życia obywatelskiego. Jedna z uczennic przeprowadziła wywiad z osobą, która w naszym środowisku lokalnym jest przykładem do naśladowania w obszarze działań i postaw patriotycznych – o taką rozmowę została poproszona pani Anna Gorlewska, która opowiedziała o swojej pracy i doświadczeniach obywatelskich. Natomiast Izabella Majkowska, uczennica z kl. 8c o patriotyzmie wypowiedziała się w formie plastycznej. Wszystkie prace zostały docenione przez jury oraz organizatorów konkursu, a dnia 25 października br. nasze uczennice wzięły udział w debacie nt. patriotyzmu z udziałem m.in. Danuty Kuroń oraz profesorów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

  Z radością przedstawiamy wyniki konkursu:

  I miejsce – Agnieszka Meller

  II miejsce – Maria Kowalska

  III miejsce – Laura Schaffrath, Izabella Majkowska

  Gratulujemy dziewczętom najwyższych notowań w konkursie!

  Drodzy Uczniowie! Poniżej zamieszczamy esej Agnieszki, który skłania do przemyśleń. Miłej lektury!

  Moj_ideal_wspolczesnego_patrioty.pdf

 • WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU Przyjazny ogród dla dzikich zwierząt w plastycznych odsłonach

 • Morski Turniej - Ahoj Czwartoklasiści!

            We wtorkowe popołudnie 16 października  2018 r. zaprosiliśmy Uczniów klas IV, Rodziców  oraz Wychowawców do udziału w Morskim Turnieju.

  Morski Turniej - Ahoj Czwartoklasiści! - Obrazek 1

  Impreza ta,  to nie tylko  okazja do wspólnej żeglarskiej  zabawy ,ale przede wszystkim integracja klasowych społeczności   podczas wykonywania sprawnościowych zadań w atmosferze sportowej rywalizacji . Podczas turnieju uczestnicy mieli możliwość cofnięcia się w czasie do  pierwszych odkryć geograficznych i morskich podróży. Marynarze   pod czujnym okiem swoich Kapitanów  i Super Rodziców wybrali się zatem w rejs w nieznane podczas którego stawiali żagle, zmierzyli się z górą lodową, sprzątali pokład, rzucali kotwicą... Najlepszą załogą podczas rejsu okazała się klasa 4 e. Tuż za nimi do portu przybyły załogi 4d, 4a, 4b i 4c.Tytuł klasy ,,fair play" zdobyły ,,Morskie Rekiny”- uczniowie klasy 4e. Jury uznało ,że wszyscy uczestnicy wyróżnili się wspaniałą postawą sportową podczas morskich zmagań , nie zapominając o wzajemnej życzliwości i kulturalnym zachowaniu. Zatem… Rybkom, Stworkom, Rekinom i Konikom Morskim  życzymy pomyślnych wiatrów !

                                                                                                  Więcej zdjęć- kliknij 

  Morski Turniej - Ahoj Czwartoklasiści! - Obrazek 2

 • 15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk

           W związku ze Światowym Dniem Mycia Rąk  w klasach 1-3 Elżbieta Muzolf i Anna Galwas przeprowadziły instruktaż poprawnego mycia dłoni. Uzbrojone w mydło  i papierowe ręczniki wraz z  dziećmi wypowiedziały wojnę bakteriom i wirusom, których pełno zbiera się na skórze. Uczniowie z wielkim skupieniem wykonywali wszystkie czynności związane z myciem rąk. Akcja miała na celu przypomnienie, jak bardzo ważna jest higiena, zwłaszcza w sezonie przeziębień i grypy.

  Swiatowy_Dzien_Mycia_Rak_2018.pdf

 • Ślubowanie

             12.10.2018 roku o godz.8.30 sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła  się w prerię pełną Indian.

  Ślubowanie - Obrazek 1

  Wszystko za sprawą pierwszoklasistów, którzy jako dzielni czerwonoskórzy przeżywali swoje pasowanie na ucznia klasy I. Były  pomalowane buzie, indiańskie pióropusze oraz zadania do wykonania. Zadania  wspólne i zespołowe, przygotowali  dla pierwszaków Indianie ze szczepu Arawaków. Po pomyślnym wykonaniu wszystkich zadań odbyło się uroczyste ślubowanie, a po złożeniu obietnicy pierwszoklasiści- tropiciele wiedzy, zostali pasowani na uczniów SP 56.

  Wiecej zdjec Ślubowanie - Obrazek 2

 • BIBLIOTEKA POLECA…

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

 • Spotkanie profilaktyczne

            Dnia 10 października 2018  r. odbyło się spotkanie profilaktyczne klas VI i  VII ze specjalistą   z Zespołu ds. Nieletnich komendy policji ,,Bydgoszcz Szwederowo”. 

  Spotkanie profilaktyczne - Obrazek 1

  Przewodnią myślą pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną była odpowiedzialność karna osób nieletnich za ich zachowania i działania w szkole i poza szkołą. Głównym celem spotkania było zapoznanie  młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich , przeciwdziałanie wszelkim objawom demoralizacji i czynom karalnym. Policjant uświadamiał uczniów o grożących im niebezpieczeństwach w czasie wolnym od zajęć  szkolnych oraz zwrócił uwagę  na zjawiska cyberprzemocy  i stalkingu. Apelował  o rozważne zamieszczania wszelkich informacji w sieci - szczególnie na  portalach internetowych oraz wskazał gdzie i jak szukać pomocy i wsparcia w sytuacjach trudnych.  Mamy nadzieję ,że dzięki tym zajęciom będziemy bardziej rozważni w swoim postępowaniu.

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          28 września odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 1

  Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji edukacyjnej, której celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty z ciekawostkami oraz rymowankami ułatwiającymi naukę. Następnie w czwartek 27 września, przedstawiciele klas 4 i 5 wzięli udział w konkursie „Wybieramy mistrza tabliczki mnożenia”. Wśród czwartoklasistów najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 4a – Marta Rybarczyk. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami również Jakub Kulczyński z 4b oraz Piotr Mróz z 4c. Natomiast wśród piątoklasistów mistrzynią tabliczki mnożenia okazała się Martyna Mrozińska z klasy 5c, a drugi wynik uzyskała uczennica klasy 5a – Aleksandra Majkowska.

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 2

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 3

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 4

  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 5

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

           28 września uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. W czasie warsztatów uczniowie przenieśli się w przyszłość do XXIII wieku biorąc udział w badaniach WSA. Gdzie to WSA – Światowa Agencja      Kosmiczna planowała wysłać człowieka  na planetę w innym układzie słonecznym. Trwały szczegółowe przygotowania do misji. WSA chciała zadbać o wszystko. Badania wskazały, że ciśnienie i temperatura na tej planecie mogą się trochę różnić od warunków panujących na Ziemi. WSA postanowiła zbadać w jaki sposób organizm człowieka odczuwa temperaturę. Czy ludzkie ciało jest dobrym termometrem? Ze względu na brak odpowiedniej klasy specjalistów pracujących w Agencji, WSA poprosiła  uczniów klas trzecich gimnazjum aby zajęli się tym problemem 😊 Po wyczerpujących badaniach  dla WSA uczniowie  udali się na wydział fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika aby w auli uczelni być świadkami wielu ciekawych zjawisk fizycznych na pokazie „Co to jest fizyka?” Tam, przyszłym naukowcom zostały przypomniane wiadomości z podstawy programowej gimnazjum z fizyki: stany skupienia,  prawa Newtona, pomiary fizyczne.

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 1

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 2

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 3

  Wiecej zdjeć Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Obrazek 4

   

 • ZAPRASZAMY DO AKCJI Z PÓŁKI NA PÓŁKĘ!

            JEŚLI W TWOIM DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ KSIĄŻKI, KTÓRYCH JUŻ NIE POTRZEBUJESZ, NIE CZYTASZ, A KTÓRE MOGĄ INNYCH ZAINTERESOWAĆ, TO PRZYNIEŚ JE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.ZNAJDZIEMY IM DRUGI DOM! NIEKTÓRE Z NICH ZOSTANĄ, JAK CO ROKU SPRZEDANE NA KIERMASZU TANIEJ KSIĄŻKI, A ZA ZEBRANY DOCHÓD KUPIMY NOWOŚCI CZYTELNICZE DLA UCZNIÓW. INNE TRAFIĄ NA REGAŁ „DALSZE ŻYCIE KSIĄŻKI”, KTÓRY STANIE NA PARTERZE SZKOŁY. OSOBY ZAINTERESOWANE BĘDĄ MOGŁY Z NIEGO ZABIERAĆ KSIĄŻKI DO DOMU, NA ZAWSZE, BEZ ŻADNYCH OPŁAT ZBIERAMY KSIĄŻKI PRZEZ CAŁY ROK!ELŻBIETA MUZOLF,ANNA GALWAS, MONIKA ROTMAŃSKA

  akcja_Z_polki_na_polke.pdf

 • Obiady PAŹDZIERNIK 2018

  Z dniem 01.01.2018 wzrasta cena o biadu z 2,80 zł na 3,00 zł

  Koszt obiadów w miesiącu PAŹDZIERNIKU 2018 

  23*3zł =69 zł

  Wpłaty do 8.10.2018

 • „Narodowe Czytanie”

  „Narodowe Czytanie” - Obrazek 1        „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja 
  publicznego czytania dzieł literackich najsłynniejszych polskich autorów. W ostatnich latach cała Polska czytała m.in.: fragmenty „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, utwory A.Fredry, „Lalkę” B.Prusa. „Quo vadis” H.Sienkiewicza. Tegoroczna edycja -  w 100-lecie odzyskania niepodległości -  poświęcona była powieści S. Żeromskiego „Przedwiośnie”. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę noraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Nasza szkoła  - 8 września br. - włączyła się do akcji!

          O godzinie 10.oo jedna z sal lekcyjnych wypełniła się gośćmi. Wśród nich byli uczniowie klas 6-8 i gimnazjum, rodzice i nauczyciele, którzy postanowili sobotnie przedpołudnie przeznaczyć na lekturę jednej z najwybitniejszych powieści Stefana Żeromskiego. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie również kilka faktów z życia i twórczości pisarza oraz wysłuchaliśmy interpretacji głosowej fragmentu powieści w wykonaniu pary prezydenckiej.  Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkę udziału w akcji. Już dziś zachęcamy do wspólnego czytania, które będzie miało miejsce za rok o tej samej porze.
   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 1

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 2

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 3

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2018/2019 - Obrazek 4

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Bośniacka 3
  85-162 Bydgoszcz

  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 28 10 - ul. Bośniacka
  tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa