SP56

 • OPŁATY ZA OBIADY 2020r.

  NUMER KONTA BANKOWEGO

  08 1240 6452 1111 0010 74896423

  W PRZELEWIE NALEŻY KONIECZNIE PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA KLASĘ ORAZ MIESIĄC, ZA KTÓRY WPŁACANE  SĄ PIENIĄDZE.

  WPŁAT NALEŻY BEZWZGLĘDNIE DOKONYWAĆ DO 5 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.

  ZWROTY ZA OBIADY BĘDĄ ROZLICZANE TYLKO PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU NIEOBECNOŚCI DZIECKA.

   

  KOSZT  ZA OBIADY ZA M-C  STYCZEŃ  2020 R.    WYNOSI  56,00 ZŁ( 14 OBIADÓW X 4,00)

 • Świąteczne kolędowanie

 • Świąteczne anioły

  10 grudnia 2019r uczniowie klasy 1a mieli okazję wykonać anioły na zorganizowanych warsztatach Akademii Małych Rąk.Pod kierunkiem pani Ani powstało 25 wyjątkowych ozdób.Anioły wykonano w nietypowej i nieznanej dotąd dzieciom technice plastycznej.Na wycięty z grubej tektury szablon odpowiednio nakładano i formowano namoczone uprzednio paski gipsowe. Oryginalność szaty,długość włosów czy upierzenie skrzydeł anioła zależy od indywidualnych upodobań i kreatywności uczestników warsztatów.Przestrzenne figury aniołów idealnie pomogą stworzyć w domu świąteczny klimat.

 • PŁATNOŚCI Z OBIADY

  W związku z zerowaniem kont bankowych na koniec roku kalendarzowego proszę o jak najszybsze uregulowanie płatności za miesiąc grudzień. Opłat za obiady wydawane w styczniu proszę dokonywać dopiero od 01.01. 2020r. do 10.01.2020r.

 • „Eksperyment przyrodniczy – przyroda” w ramach projektu „Edu(R)Ewolucja”

 • Pudełko zwane wyobraźnią…

  30 listopada br. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży odbył się koncert laureatów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Pudełko zwane wyobraźnią”. Od lat to wydarzenie skupia liczne grono dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się kilkudziesięciu młodych recytatorów i wokalistów. Dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w grupie nagrodzonych uczniów w kategorii RECYTACJA.

  Ola Bocian z klasy 6b zajęła drugie miejsce, a Mikołaj Romel z klasy 6c zdobył wyróżnienie. GRATULACJE!

 • Los naszych braci mniejszych jest w naszych rękach

  26 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Los naszych braci mniejszych jest w moich rękach”. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu, w którym ich autorzy opowiadali o tym, w jaki sposób pomagają zwierzętom. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie naszej szkoły i czworo z nich zostało nagrodzonych.

  Amelia Wiśniewska z klasy 5e i Martyna Mrozińska z klasy 6c zajęły drugie miejsce, natomiast Zosia Niedziałkowska i Marek Jaworski z klasy 6b zdobyli miejsce trzecie.

  Autorzy zwycięskich prac zostali zaproszeni do udziału w warsztatach fotograficzno-graficznych, podczas których stworzyli kalendarz ze zwierzętami. Kalendarz stał się przedmiotem aukcji, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby bezdomnych zwierząt.

 • Żywa lekcja historii

  W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole genezę odzyskiwania przez Polskę wolności przedstawił specjalny gość z Pelplina - p. Michał Rychlicki. Podczas pokazu uczniowie wcielali się w postaci Ojców Niepodległości, walczyli z żołnierzami armii zaborczych. Barwne opowieści o wielkich czynach Polaków przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Ta żywa lekcja historii przybliżyła słuchaczom okoliczności powrotu Polski na mapy świata po ponad 100 latach zaborów.

 • Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy

  W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przygotowują się do zdobycia brązowej odznaki Młodego Przyjaciela Bydgoszczy. W ramach zajęć szkolnego koła Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy odwiedzają różne miejsca w Bydgoszczy poznając topografię miasta, jego zabytki i charakterystyczne miejsca. Przez kolejne cztery soboty wędrowali ulicami naszego grodu uzupełniając karty pracy, które później umieszczą w portfolio.  

      We wtorek 29 października uczestniczyli także w miejskiej kweście na rzecz renowacji nagrobków na Cmentarzu Starofarnym, który wcześniej sami odwiedzili.

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

 • Zajęcia z fizyki i chemii w ramach projektu Edu(R)Ewolucja.

 • Miejski Konkurs Interdyscyplinarny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej „BY CZAS TYCH MIEJSC NIE PRZYĆMIŁ I POZOSTAŁA PO NICH PAMIĘĆ”

 • Mikołajki na sportowo

        6 grudnia tradycyjnie obchodzone są Mikołajki jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa z Miry.Uczennice klasy 6a zorganizowały uczniom klasy 1a ten dzień również na sportowo .Zmagania fizyczne zaktywizowały dzieci do praktycznego działania i współzawodnictwa sportowego.Zmagano się w konkurencjach szybkościowych ,zwinnościowych i zręcznościowych.Miłym akcentem były wspólne zdjęcia z naszymi starszymi koleżankami,nie zabrakło słodkości.Mikołajkowy dzień był wyjątkowy i wywołał wiele przeżyć oraz wrażeń.

 • Hokus Pokus,Czary Mary

  29 listopada 2019r uczniowie klasy 6a zaprosili do wspólnej zabawy andrzejkowej młodsze koleżanki i kolegów z klasy 1a. Zapewnili zabawę pełną magii i wróżb.Było też słodkie co nieco. Dziękujemy naszym starszym koleżankom i kolegom mając nadzieję,że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie

 • OBIADY GRUDZIEŃ

  KOSZT  ZA OBIADY ZA M-C  GRUDZIEŃ  2019 R.    WYNOSI  52.50 ZŁ( 15 OBIADÓW X 3,50)

   PROSZĘ O UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI ZA OBIADY                  ZA M-C GRUDZIEŃ NAJPÓŹNIEJ DO 10.12.2019 R. 

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

        Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych     sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci . Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach I-III

 • Michała Anioła sposób na wieczność

  18 listopada br. w gmachu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zaczynajcie-czas dokończy!”  Konkurs obejmował dwie kategorie-plastyczną i literacką. Jego uczestnicy tworzyli prace plastyczne, których tematem przewodnim była rodzina i redagowali teksty literackie, w których przedstawiali swoje propozycje na temat tego, o czym myśli Dawid – posągowy młodzieniec dłuta Michała Anioła.

  Uczennica naszej szkoły-Zosia Niedziałkowska z klasy 6b- zdobyła drugie miejsce w obu kategoriach konkursu. Gratulacje!

 • Uczniowie klas 0-8 !

  Ogłaszamy konkurs

  na ozdobę bożonarodzeniową

  w dwóch kategoriach:

   świąteczny stroik

  i  choinka

  Najciekawsze prace będą nagrodzone!

  Wszystkie znajdą się na kiermaszu świątecznym,

  który będzie  10 grudnia,

   we wtorek od 9.45 do 12.45

   

  i zostaną sprzedane !

   

  W tym roku chcemy ponownie pomóc uczniom naszej  szkoły i  wesprzeć rodziny zmagające się z  cukrzycą dziecka.

   

  Prace prosimy przynosić do sali 102 lub 103 do 6 grudnia.

   

                              K. Rydzkowska ,  G. Wódzka i V. Majewicz

 • „Eksperymentujcie z nami- będziecie mistrzami”

         W poniedziałek, 25 listopada  w godzinach :17.00 – 18.00 organizujemy po raz pierwszy w szkole Dzień Eksperymentu i Nauki. W tym dniu nauczyciele realizujący działania projektowe w Edu/R/Ewolucji zamienią  szkolne korytarze w labirynty ,a sale lekcyjne w laboratoria i różne pracownie. Uczniowie zostaną młodymi naukowcami i projektantami. Będzie  możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i eksperymentowania  w różnorodnych dziedzinach tj:

  Eksperymentujemy  w świecie przyrody  : czy powietrze istnieje?

  Eksperymentujemy  w świecie fizyki  - Powietrze niewidzialne cząsteczki wokół nas .

  Eksperymentujemy  w świecie  chemii- Węże Faraona, chemiczny kameleon, tajemnicze pismo…

  Nauki matematyczne – bawimy się gramy , wiedzę zdobywamy!

  Programowanie i robotyka – LEGO przygoda….

  Zgłoszenia od zainteresowanych niezwykłymi naukowymi wrażeniami uczniów przyjmują nauczyciele: p. EWA KOLENDA. P.MARZENA ŁĄCZNA, P. DOROTA ZAPOLNA, P.HANNA KUJAWA, P. MICHAŁ TYRAKOWSKI, P. DAWID CZECHOWSKI do piątku  22 listopada. UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

 • OPŁATY ZA OBIADY 2019/2020

   

  NUMER KONTA BANKOWEGO

  08 1240 6452 1111 0010 74896423

  W PRZELEWIE NALEŻY KONIECZNIE PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA KLASĘ ORAZ MIESIĄC, ZA KTÓRY WPŁACANE  SĄ PIENIĄDZE.

  WPŁAT NALEŻY BEZWZGLĘDNIE DOKONYWAĆ DO 5 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.

  ZWROTY ZA OBIADY BĘDĄ ROZLICZANE TYLKO PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU NIEOBECNOŚCI DZIECKA.

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa