Nawigacja

 • „Sprzątanie świata”

  Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.

  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.  Uczniowie wraz z nauczycielami  wyposażeni w  worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły.

  Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

 • Prymus Pomorza i Kujaw

  Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

   Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

  • otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
  • uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
  • uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
  • uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

  Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

   Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw.

  Informacji udzielają:

   Maria Bartkowska           tel. 668 507 768e-mail: m.bartkowska@kujawsko-pomorskie.pl

   Jolanta Mrówczyńskatel. 883 326 609e-mail: j.mrowczynska@kujawsko-pomorskie.pl

   Piotr Nadolnytel. 668 506 961e-mail: p.nadolny@kujawsko-pomorskie.pl

  ​​​​​​​

  Regulamin_Prymus_Pomorza_i_Kujaw_2019_2023.pdf


 • Zebrania klasy 4-8

 • Zebrania klasy 1-3

 • OPŁATY ZA OBIADY 2019/2020

   

  NUMER KONTA BANKOWEGO

  08 1240 6452 1111 0010 74896423

  W PRZELEWIE NALEŻY KONIECZNIE PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ MIESIĄC, ZA KTÓRY WPŁACANE SĄ PIENIĄDZE.

  WPŁAT NALEŻY BEZWZGLĘDNIE DOKONYWAĆ DO 5 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.

  ZWROTY ZA OBIADY BĘDĄ ROZLICZANE TYLKO PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU NIEOBECNOŚCI DZIECKA.

  OPŁATA ZA OBIADY WZROSŁA DO KWOTY 3,50 ZŁ ZA 1 0BIAD

  KOSZT  ZA OBIADY ZA M-C  WRZESIEŃ  2019 R.    WYNOSI  56,00  ZŁ( 16 OBIADÓW X 3,50 ZŁ)

  OBIADY WYDAWANE BĘDĄ OD 9.09.2019

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLENGO

  02 WRZEŚNIA 2019 R.

   

  KLASY 0-1  GODZ. 12:00

  KLASY 2-3  GODZ. 11:00

  KLASY 6-8  GODZ. 10:00

  KLASY 4-5  GODZ.   9:00

   

 • UWAGA !!! SKRÓCONE LEKCJE !!!

  Drodzy Rodzice,

  Z uwagi na wysokie temperatury panujące w w obu budynkach szkoły lekcje w dniach 10.06 (poniedziałek) do 13.06 (czwartek) będą skrócone. Skróceniu ulega także praca świetlicy 6.30-14.30.  Godziny zajęć lekcyjnych, przerwy obiadowe poniżej...

   

                                                                                                                                                     DYREKTOR SP56

 • Śladami historii

  Wycieczka klasy 5a i 5d dnia 6 czerwca 2019 r to powrót do źródeł.Promem płynęliśmy na wyspę - Ostrów Lednicki, gdzie wszystko się zaczęło, gdzie zaczęła się nasza państwowość.Właśnie na  Ostrowie Lednickim najprawdopodobniej w 966 r Mieszko I przyjął chrzest.Następnie udaliśmy się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Znajdują się tu budynki przeniesione z różnych miejsc Wielkopolski,odwzorowując przestrzeń wsi,tworzą niepowtarzalny klimat.To miejsce opowiadające historię kultury chłopskiej Wielkopolski.Wycieczka do skansenu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na łonie natury i przeniesienia się do XIX-wiecznej wsi.Ostatnim punktem to Pola Lednickie Brama Ryba,których też nie mogło zabraknąć na szlaku piastowskim.

 • „Zielone wzgórza… gdzieś w Kotlinie”

  W dniach od 3 do 5 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz kilku ósmoklasistów z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Wyjechaliśmy o świcie w poniedziałek spod naszej szkoły i już pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Złota w osadzie Złoty Stok. Dreszczyk emocji oraz ciekawostki dotyczące cennego kruszcu wzbogaciły naszą wiedzę z różnych przedmiotów. Natomiast jazda kolejką z podziemnych szlaków kopalnianych na powierzchnię pozwoliła nam w pełni docenić bogactwo ziemi kłodzkiej. Po posiłku zwiedziliśmy uzdrowisko Duszniki Zdrój, oczywiście z przystankiem w sklepie, aby uzupełnić zapasy  żywieniowe.

  Drugiego dnia, we wtorek wyruszyliśmy podziwiać sudeckie pejzaże. Trasa prowadziła na Szczeliniec Wielki. Podczas wędrowania urzekły nas fantastyczne formy skalne oraz wąskie przejścia w górę i w dół.  Po krótkim odpoczynku w autokarze dojechaliśmy do Skalnego Miasta w Czechach. Przepiękne formy skalne, jezioro oraz wodospad, tym razem w wersji naszych południowych sąsiadów, pozwoliły nam dostrzec piękno przyrody. Pan Marcin- przewodnik i jednocześnie ratownik górski wzbogacił  naszą wiedzę na temat bezpieczeństwa na szlakach górskich. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka „Skałka” w Dusznikach Zdroju na przepyszną obiadokolację i owocowy deser.

  Trzeciego dnia przyszło nam pożegnać Duszniki. Po śniadaniu, bogatym w białko i węglowodany oraz po przygotowaniu prowiantu ruszyliśmy zwiedzać Twierdzę Kłodzko. Przewodnik naszej grupy przekazał nam wiele ciekawych wiadomości na temat znaczenia twierdzy dla  obrony miasta i sposobów leczenia schorzeń kończyn. Od strony kuchni dowiedzieliśmy się jak żywiono żołnierzy i musimy przyznać, że była to zdrowa dieta. Oprócz tego jak mówi mądrość ludowa: „służba nie drużba”, zdobyliśmy informację o tym, że nawet ranny lub niepełnosprawny żołnierz służył dalej, sprzątając lub gotując, nawet w wieku 90 lat.

  Po tych militarnych rewelacjach spojrzeliśmy na przepiękną panoramę Kłodzka oraz na miasteczko i pełni słonecznej energii i niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do autokaru, aby bezpiecznie wrócić do domu. Szkoda, że to już nasza ostatnia wędrówka…

  Pozdrowienia z górskich szlaków dla całej szkoły przesyłają: gimnazjaliści, ósmoklasiści oraz opiekunowie: Michał Tyrakowski, Dorota Zapolna, Beata Kołpacka i Marzena Łączna. Jednocześnie życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Spotkanie rodziców przyszłych klas pierwszych

  Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych, zaczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 13 czerwca br. o godzinie 17:00 w budynku szkoły przy ulicy Karpackiej 30 - sala teatralna

 • Przygoda edukacyjna w Papugarni

         30 maja 2019r uczniowie klasy 5a uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych  w Papugarni. Na miejscu zostali zapoznani z zasadami zachowania się na terenie obiektu.Każdy z uczniów otrzymał kubeczek z ziarnami dla ptaków.W czasie karmienia papug,okazało się,że wcale się nie boją ludzi siadając uczniom na ręce,plecy nawet głowy.

          Papugarnia jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej o tych pięknych ptakach.Uwieńczeniem wycieczki była możliwość pomalowania swojej własnej papużki. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością tworząc niepowtarzalne pamiątki, które będą przypominały im o tym pięknym miejscu.

 • MIEJSKI KONKURS - ROZPOZNAWANIE DRZEW I KRZEWÓW

  20 maja w naszej szkole został przeprowadzony miejski konkurs przyrodniczy „Rozpoznawanie drzew i krzewów” dla klas IV-VIII szkół podstawowych.

   

              W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących bydgoskich szkół: SP nr 30,    SP nr 38, SP nr 41, SP nr 46, SP nr 56, SP nr 58, SP nr 63, NSP nr 1, ZS nr 19.

   

              Etap miejski konkursu składał się z części teoretycznej w postaci testu wyboru oraz części praktycznej, rozpoznawania gatunków drzew i krzewów na podstawie prezentacji multimedialnej.

   

              Zorganizowanie konkursu miało na celu:

  • popularyzowanie wiedzy na temat drzew i krzewów występujących w Polsce,
  • rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew i krzewów na podstawie liści, igieł, owoców, szyszek,
  • kształcenie umiejętności posługiwania się kluczami, przewodnikami i atlasami w celu rozpoznawania drzew i krzewów,
  • kształtowanie odpowiedniego stosunku do otaczającej przyrody.

   

  Wyniki konkursu:

   

  Laureaci:

  I miejsce - Adrianna Czechowska (SP nr 46)

  II miejsce - Szymon Zacny (SP nr 63)

  III miejsce - Oliwia Boryń (ZS nr 19)

   

  W konkursie zostali również wyróżnieni i nagrodzeni następujący uczniowie:

  Aleksandra Frygier (NSP nr 1)

  Paweł Tobjasz (SP nr 30)

  Maja Rydyńska (SP nr 63)

  Maja Zielińska (SP nr ZS nr 19)

  Nadia Tomaszewska (SP nr 56)

 • OBIADY CZERWIEC 2019

   

  Koszt obiadów w CZERWCU 2019

  12*3zł =36zł

  Płatne do 07.06.2019

  Ze względu na koniec roku szkolnego - proszę o terminową wpłatę.

   

 • MUZYCZNE WZGÓRZE

 • "Zmysły w akcji"

  Nauka najlepiej wychodzi przez doświadczenie,a otaczający nas świat nie miałby szansy zostać poznanym gdyby nie nasze zmysły.Jak bardzo wpływają one na postrzeganie rzeczywistości i jak tak naprawdę działają przekonali się o tym uczniowie klasy 5a podczas interaktywnej wystawy "Zmysły w akcji".

 • „Muzyka moją inspiracją…”

  5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbył się konkurs wokalny „Muzyka moją inspiracją…”. Piosenkarskie zmagania miały charakter otwarty i były kierowane do młodzieży szkolnej naszego miasta. W przesłuchaniach brali udział soliści i zespoły, a uczestnicy występowali bez podziału na kategorie, co sprawiło, że konkurs był bardzo trudnym wyzwaniem dla wszystkich młodych muzyków. Zdobywczynią I nagrody jest uczennica naszej szkoły –Tamara Wesołowska z klasy 8c. Gratulujemy i życzymy Tamarze dalszych sukcesów w wokalnych zmaganiach!!!!

 • „Bydgoskie półkonie 2019”

  Szanowni Państwo

  Zachęcamy do zapoznania się z programem „Bydgoskie półkonie 2019” – szczegóły: https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2019/

 • Szanowni Państwo!

           Informuję, że w  wyniku referendum strajkowego przeprowadzonego w naszej szkole -85% pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej. Prawdopodobnie od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem. Większość nauczycieli deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej. Jednocześnie informuję, że może wystąpić zawieszenie zajęć opiekuńczych w momencie, gdy gotowości do pracy nie zgłosi wymagana liczba nauczycieli, która będzie mogła zapewnić bezpieczny pobyt wszystkim uczniom. Ostateczne dane o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 r. O sytuacji w szkole będę informował Państwa na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny. Pod adresem https://www.bydgoszcz.pl/ w zakładce STRAJK NAUCZYCIELI znajdują się ważne dla Państwa informacje, w tym, na temat zasiłku opiekuńczego przysługującego  rodzicom dzieci do lat 8 w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły. Strona ta będzie aktualizowana na bieżąco.

  Liczę na Państwa zrozumienie i pomoc.

  Z poważaniem,

  Jarosław Jagodziński

  Dyrektor SP56

 • MŁODZI POECI SĄ WŚRÓD NAS…

      20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Barbarzyńca w… mieście”, którego głównym celem było zainspirowanie uczniów do zapoznania się z twórczością Zbigniewa Herberta. Uczestnicy konkursu podjęli próbę poetyckiego opisu miasta, które wywarło na nich wrażenie, poruszyło, zachwyciło, urzekło swoim pięknem. Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Bocian z klasy 5b została laureatką tego konkursu i zdobywczynią nagrody specjalnej. Gratulacje!!!

  MŁODZI POECI SĄ WŚRÓD NAS… - Obrazek 1

 • Dnień Promocji Szkół Ponadpodstawowych

  Serdecznie zapraszamy Uczniów klas VIII i Gimnazjum oraz Rodziców

  do udziału

  w Dniu Promocji Szkół Ponadpodstawowych

  organizowanych w dniu 3 kwietnia 2019 r. od. godz.9.30 –

  w budynku Szkoły Podstawowej nr 56 przy ulicy Karpackiej 30 w Bydgoszczy.

   

  Spotkanie ma na celu przybliżenie profilów kształcenia i przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy .W tym dniu wskazane przez uczniów szkoły  zaprezentują się w formie prezentacji multimedialnych, stoisk wystawowych , pokazów i doświadczeń. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z indywidualnych rozmów z nauczycielami i starszymi kolegami z wybranych szkół średnich.

   

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa