Nawigacja

 • Obiady MAJ 2018

  Z dniem 01.01.2018 wzrasta cena o biadu z 2,80 zł na 3,00 zł

  Koszt obiadów w miesiącu MAJU 2018 

  19*3zł =57 zł

  Wpłaty do 10.05.2018

 • Konkurs plastyczny dla kl. 0-III ,,Wiosenne kapelusze''

   Uczniowie z kl.0-III wykonali piękne wiosenne kapelusze.

  Gratulujemy pomysłów .

  Wszyscy są zwycięzcami!!!

  Konkurs plastyczny dla kl. 0-III ,,Wiosenne kapelusze'' - Obrazek 1

  Konkurs plastyczny dla kl. 0-III ,,Wiosenne kapelusze'' - Obrazek 2

  Konkurs plastyczny dla kl. 0-III ,,Wiosenne kapelusze'' - Obrazek 3

 • REGULAMIN MIEJSKIEGO KONKURSU „ROZPOZNAWANIE DRZEW I KRZEWÓW”

 • Jak nie marnować żywności i chronić środowisko naturalne?

          19 kwietnia 2018-04-23 uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których mieli okazję przyjrzeć się problemowi marnowania żywności i jego skutkom. Spotkanie prowadziła inż. Agnieszka Lica-technolog żywności. 

  Jak nie marnować żywności i chronić środowisko naturalne? - Obrazek 1

  Kilkuosobowe grupy uczniów zmagały się z różnymi zadaniami, dzięki którym zdobyły wiedzę na temat planowania i przeprowadzania zakupów, prawidłowego przechowywania żywności w domu, odszukiwania przydatnych dla konsumenta informacji na etykietach produktów spożywczych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami, choć niejednokrotnie musieli przedyskutować swoje odpowiedzi i pomysły w grupie. Warsztaty opuścili bogatsi w nowe doświadczenia oraz wyposażeni w przekonanie, że każde zakupy należy umiejętnie zaplanować, by jak najmniej żywności z naszych domów uległo zmarnowaniu.

 • Orzeł Biały - nasz duma

  Laura Schaffrath uczennica klasy 7c zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym " Orzeł Biały - nasza duma". Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Senat. 28 marca 2018 r. nagrodę główną i zaproszenie do udziału w gali finałowej w Senacie, wręczył Laurze osobiście Pan Senator Jan Rulewski.

  Orzeł Biały - nasz duma - Obrazek 1

 • Obiady KWIECIEŃ 2018

  Z dniem 01.01.2018 wzrasta cena o biadu z 2,80 zł na 3,00 zł

  Koszt obiadów w miesiącu KWIETNIU 2018 

  19*3zł =57 zł

  Wpłaty do 06.04.2018

 • UWAGA RODZICE!!!

  NABÓR UCZNIÓW DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PROWADZONYCH  PRZEZ  MIASTO BYDGOSZCZ NA ROK SZKOLNY 2018/2019   DROGĄ ELEKRONICZNĄ

  OD 20 MARCA 2018 R.

  Strona internetowa:  www.bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl

  Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego

  przy Szkole Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy:

  • od 20 marca 2018r. do  06 kwietnia 2018r.  – złożenie wniosku o przyjęcie  do oddziału przedszkolnego  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 26 kwietnia 2018r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • od 26 kwietnia 2018r. do 10 maja 2018r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 16 maja 2018 r.  -  podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych;

  Postępowanie uzupełniające:

  • od 11 czerwca 2018 r. do 18 czerwca 2018 r.– złożenie wniosku o przyjęcie  do oddziału przedszkolnego  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 26 czerwca 2018 r.– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • od 26 czerwca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.– potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 03 lipca 2018 r.– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych;
 • Bydgoszcz - najmilsze miasto na świecie

  Dnia 14 marca 2018 roku uczeń naszej szkoły z oddziału gimnazjalnego – Ryszard Janowski wziął udział w konkursie recytatorskim ( teatr szkolny, poziom pierwszy)  w ramach  Kujawsko – Pomorskich Spotkań Teatralnych „ Zwierciadła”. Głównym celem tego spotkania poetyckiego, które odbyło się w  Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy, było rozwijanie uzdolnień artystycznych i teatralnych,  zainspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta .

   Bydgoskie szkoły reprezentowali gimnazjaliści o wrażliwych, ale niespokojnych duszach. Zgromadzeni goście byli pod ogromnym wrażeniem przedstawionych interpretacji poetyckich z elementami sztuki teatralnej. Urzekały żywiołowością, plastycznością, oddawały klimat przedstawianych utworów.

     Reprezentant naszej szkoły zdobył 1 miejsce. Zaprezentował dwa wiersze o Bydgoszczy- „Zaślubiny Bydgoszczy z lasem”( J. Korulska) i „ Moje miasto”(M. Duszyńska) z czego jesteśmy bardzo dumni.

  To niesamowity młody człowiek, który w teatrze realizuje swoje pasje i zainteresowania.

   Ryszardzie, gratulujemy talentu recytatorsko- teatralnego i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!  

 • Z wizytą w stolicy

  13 marca grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego, pocztów sztandarowych i koła „Gim 20 w ruchu” wraz z opiekunami panią Beatą Ciężki i panem Michałem Tyrakowski wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory zbiórki (o godzinie 4:30) pełni zapału wyruszyliśmy do stolicy. Po prawie czterogodzinnej podróży pociągiem udaliśmy się do pierwszego celu naszej wizyty – Sejmu RP. Podczas zwiedzania obiektu zobaczyliśmy między innymi Salę Posiedzeń Sejmu makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i gablotę z laskami marszałkowskimi. Pani przewodnik przybliżyła nam zasady funkcjonowania i historię Sejmu. Przypomniała także, że w obecnym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości i zachęcała do nauki historii Polski. Następnie udaliśmy się na spacer warszawskimi ulicami oglądając między innymi Pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syreny, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta czy Pałac Prezydencki.  Po pokonaniu 150 kamiennych schodków podziwialiśmy panoramę stolicy z dzwonnicy kościoła św. Anny. Po godzinie 13 pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu była dla nas okazją do poznania praw przyrody przez samodzielne wykonywanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Pełni wrażeń, lecz trochę już zmęczeni udaliśmy się na posiłek do Centrum Handlowego „Złote Tarasy”, a następnie wyruszyliśmy w podróż powrotną do Bydgoszczy.

  Samorząd Uczniowski

 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 • NABÓR UCZNIÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO BYDGOSZCZ ROK SZKOLNY 2018/2019 – DROGĄ ELEKRONICZNĄ OD 01 MARCA 2018 R.

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka

 • Spotkajmy się na PLB

       Klasy drugie gościły 12 stycznia w bydgoskim porcie lotniczym. W ramach zajęć "Spotkajmy się na PLB" zwiedziły terminal, przeszły odprawę pasażerów, oglądały start samolotu z płyty lotniska, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe gadżety. Wycieczka była bardzo udana!

  Spotkajmy się na PLB - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Świąteczny zawrót głowy

        Jak co roku  w naszej szkole odbył się "Świąteczny zawrót głowy."

  Świąteczny zawrót głowy - Obrazek 1

  Uczniowie klas 0-3 wykonywali girlandy świąteczne,a klas 4-7 komiks pt."Święta w naszych domach".Prace uczniów będą dekoracją świąteczną na terenie szkoły.
  Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny oraz loteria fantowa.

 • Konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy rozstrzygnięty!

             Dnia 7 grudnia 2017 roku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy.

  Konkurs na najpiękniej wykonany kalendarz adwentowy rozstrzygnięty! - Obrazek 1

  Konkurs zorganizowała  pani Lidia Czyż, nauczyciel j. niemieckiego w naszej szkole.  Najpiękniejszy kalendarz adwentowy, tzw. Adventskalender, wykonała uczennica klasy 7c Laura Schaffrath. Jury urzekły misternie powycinane okienka z kartek bożonarodzeniowych. Wyróżniono także niezwykle estetyczne prace dwóch uczennic:  Izabeli Majkowskiej z klasy 7c i Ranii Tantush z klasy 7b.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

  Gratulacjeyes

 • Gala podsumowująca IV Bydgoskie Integracyjne Granty Oświatowe

 • "Tak, pomagam" Ogólnopolska Zbiórka Żywności

            Szkolne Koło Caritas SP 56 im. Arkadego Fiedlera w Bydgoszczy Tradycyjnie w okresie przedświątecznym uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 56 im. Arkadego Fiedlera w Bydgoszczy niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom ze szkoły.

  "Tak, pomagam" Ogólnopolska Zbiórka Żywności - Obrazek 1

  W piątek i sobotę tj. 8 i 9 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Dzieci zbierały produkty z długim terminem ważności w sklepie „Lidl” przy ul. Wojska Polskiego 5. Ludzi dobrej woli oczywiście nie zabrakło. W tym roku po raz kolejny Szkolne Koło Caritas będzie mogło pomóc rodzinom najbardziej potrzebującym.

 • MARIAŻ TRADYCJI Z EKOLOGIĄ

          Nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Dekorujemy ją zgodnie z tradycją- cukierkami, własnoręcznie upieczonymi piernikami, papierowym łańcuchem lub w sposób nowoczesny, zgodny z trendami modowymi. Podążając śladami historii najstarsze przekazy o przyozdabianiu tego magicznego drzewka pochodzą już z czasów antycznych. Podobno jednak prawdziwą popularność choinka zyskała dzięki świętemu Bonifacemu, który w ósmym wieku nawracał pogan na terenie współczesnych Niemiec.

  MARIAŻ TRADYCJI Z EKOLOGIĄ - Obrazek 1

  W naszym kraju zielone drzewko pojawiło się na przełomie 19 i 20 wieku jako symbol „ drzewa rajskiego” lub „ drzewa życia”. Postępując zgodnie z tradycją , a jednocześnie dbając o środowisko naturalne w budynku szkolnym przy ulicy Karpackiej 30 uczniowie zaprojektowali i wykonali choinkę z kartonowych pudeł i pudełek przyozdobionych świątecznym papierem. Może nie pachnie lasem, ale wygląda orginalnie. Pamiętamy o tym , że mamy tylko jedną ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego działania, zależy od  każdego z nas.( F. Plit)

   

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera
  ul. Bośniacka 3
  85-162 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 3712810

Mapa