Nawigacja

 • PŁATNOŚCI Z OBIADY

  W związku z zerowaniem kont bankowych na koniec roku kalendarzowego proszę o jak najszybsze uregulowanie płatności za miesiąc grudzień. Opłat za obiady wydawane w styczniu proszę dokonywać dopiero od 01.01. 2020r. do 10.01.2020r.

 • Żywa lekcja historii

  W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole genezę odzyskiwania przez Polskę wolności przedstawił specjalny gość z Pelplina - p. Michał Rychlicki. Podczas pokazu uczniowie wcielali się w postaci Ojców Niepodległości, walczyli z żołnierzami armii zaborczych. Barwne opowieści o wielkich czynach Polaków przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Ta żywa lekcja historii przybliżyła słuchaczom okoliczności powrotu Polski na mapy świata po ponad 100 latach zaborów.

 • Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy

  W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przygotowują się do zdobycia brązowej odznaki Młodego Przyjaciela Bydgoszczy. W ramach zajęć szkolnego koła Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy odwiedzają różne miejsca w Bydgoszczy poznając topografię miasta, jego zabytki i charakterystyczne miejsca. Przez kolejne cztery soboty wędrowali ulicami naszego grodu uzupełniając karty pracy, które później umieszczą w portfolio.  

      We wtorek 29 października uczestniczyli także w miejskiej kweście na rzecz renowacji nagrobków na Cmentarzu Starofarnym, który wcześniej sami odwiedzili.

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

 • Zajęcia z fizyki i chemii w ramach projektu Edu(R)Ewolucja.

 • Miejski Konkurs Interdyscyplinarny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej „BY CZAS TYCH MIEJSC NIE PRZYĆMIŁ I POZOSTAŁA PO NICH PAMIĘĆ”

 • Mikołajki na sportowo

        6 grudnia tradycyjnie obchodzone są Mikołajki jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa z Miry.Uczennice klasy 6a zorganizowały uczniom klasy 1a ten dzień również na sportowo .Zmagania fizyczne zaktywizowały dzieci do praktycznego działania i współzawodnictwa sportowego.Zmagano się w konkurencjach szybkościowych ,zwinnościowych i zręcznościowych.Miłym akcentem były wspólne zdjęcia z naszymi starszymi koleżankami,nie zabrakło słodkości.Mikołajkowy dzień był wyjątkowy i wywołał wiele przeżyć oraz wrażeń.

 • Hokus Pokus,Czary Mary

  29 listopada 2019r uczniowie klasy 6a zaprosili do wspólnej zabawy andrzejkowej młodsze koleżanki i kolegów z klasy 1a. Zapewnili zabawę pełną magii i wróżb.Było też słodkie co nieco. Dziękujemy naszym starszym koleżankom i kolegom mając nadzieję,że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie

 • OBIADY GRUDZIEŃ

  KOSZT  ZA OBIADY ZA M-C  GRUDZIEŃ  2019 R.    WYNOSI  52.50 ZŁ( 15 OBIADÓW X 3,50)

   PROSZĘ O UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI ZA OBIADY                  ZA M-C GRUDZIEŃ NAJPÓŹNIEJ DO 10.12.2019 R. 

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

        Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych     sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci . Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach I-III

 • Michała Anioła sposób na wieczność

  18 listopada br. w gmachu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zaczynajcie-czas dokończy!”  Konkurs obejmował dwie kategorie-plastyczną i literacką. Jego uczestnicy tworzyli prace plastyczne, których tematem przewodnim była rodzina i redagowali teksty literackie, w których przedstawiali swoje propozycje na temat tego, o czym myśli Dawid – posągowy młodzieniec dłuta Michała Anioła.

  Uczennica naszej szkoły-Zosia Niedziałkowska z klasy 6b- zdobyła drugie miejsce w obu kategoriach konkursu. Gratulacje!

 • Uczniowie klas 0-8 !

  Ogłaszamy konkurs

  na ozdobę bożonarodzeniową

  w dwóch kategoriach:

   świąteczny stroik

  i  choinka

  Najciekawsze prace będą nagrodzone!

  Wszystkie znajdą się na kiermaszu świątecznym,

  który będzie  10 grudnia,

   we wtorek od 9.45 do 12.45

   

  i zostaną sprzedane !

   

  W tym roku chcemy ponownie pomóc uczniom naszej  szkoły i  wesprzeć rodziny zmagające się z  cukrzycą dziecka.

   

  Prace prosimy przynosić do sali 102 lub 103 do 6 grudnia.

   

                              K. Rydzkowska ,  G. Wódzka i V. Majewicz

 • „Eksperymentujcie z nami- będziecie mistrzami”

         W poniedziałek, 25 listopada  w godzinach :17.00 – 18.00 organizujemy po raz pierwszy w szkole Dzień Eksperymentu i Nauki. W tym dniu nauczyciele realizujący działania projektowe w Edu/R/Ewolucji zamienią  szkolne korytarze w labirynty ,a sale lekcyjne w laboratoria i różne pracownie. Uczniowie zostaną młodymi naukowcami i projektantami. Będzie  możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i eksperymentowania  w różnorodnych dziedzinach tj:

  Eksperymentujemy  w świecie przyrody  : czy powietrze istnieje?

  Eksperymentujemy  w świecie fizyki  - Powietrze niewidzialne cząsteczki wokół nas .

  Eksperymentujemy  w świecie  chemii- Węże Faraona, chemiczny kameleon, tajemnicze pismo…

  Nauki matematyczne – bawimy się gramy , wiedzę zdobywamy!

  Programowanie i robotyka – LEGO przygoda….

  Zgłoszenia od zainteresowanych niezwykłymi naukowymi wrażeniami uczniów przyjmują nauczyciele: p. EWA KOLENDA. P.MARZENA ŁĄCZNA, P. DOROTA ZAPOLNA, P.HANNA KUJAWA, P. MICHAŁ TYRAKOWSKI, P. DAWID CZECHOWSKI do piątku  22 listopada. UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

 • OPŁATY ZA OBIADY 2019/2020

   

  NUMER KONTA BANKOWEGO

  08 1240 6452 1111 0010 74896423

  W PRZELEWIE NALEŻY KONIECZNIE PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA KLASĘ ORAZ MIESIĄC, ZA KTÓRY WPŁACANE  SĄ PIENIĄDZE.

  WPŁAT NALEŻY BEZWZGLĘDNIE DOKONYWAĆ DO 5 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.

  ZWROTY ZA OBIADY BĘDĄ ROZLICZANE TYLKO PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU NIEOBECNOŚCI DZIECKA.

 • " Fordońska Dolina Śmierci - czytanie ze zrozumieniem"

          Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy włączyli uczniów klas młodszych w obchody Roku Wolności w naszym mieście. We wtorek 5 XI 2019 r. w szkole odbył się Miejski Konkurs " Fordońska Dolina Śmierci - czytanie ze zrozumieniem", w którym wzięli udział uczniowie z klas trzecich bydgoskich szkół podstawowych -    SP 13, SP 25, SP 46, SP 56, SP 38. Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy z zakresu dziejów Bydgoszczy, a przy okazji sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem  trzecioklasistów.

  Oto laureaci tego konkursu:

  I miejsca zajęli - Emilia Preus z klasy 3b SP 38

                           Julian Bartosiewicz z klasy 3a SP 46

  II miejsca zajęli - Michalina Grzebińska z klasy 3a SP 56

                            Luiza Kunicka z klasy 3a SP 38

  III miejsce zajął Miłosz Karsz z klasy 3c SP 25

  Gratulujemy zwycięzcom !

  Organizatorzy - Gabriela Wódzka i Violetta Majewicz

 • Edu(R)ewolucja

         Od połowy października ruszyły zajęcia z projektu Edu(R)ewolucja – eksperyment przyrodniczy z fizyki i chemii. Uczestniczą w nich uczniowie klasy VIII b. Podczas zajęć uczniowie weryfikują postawione hipotezy poprzez doświadczenia i eksperymenty.

 • Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.To najlepszy początek każdego dnia.

  8 listopada 2019r uczniowie klasy 1a przystąpili do ogólnopolskiego programu ,, Dzień Śniadanie Daje Moc".W tym dniu dominowały fartuszki i wszystko co jest niezbędne,aby przygotować ,,zdrowe śniadanie".Było zdrowo,kolorowo,apetycznie.

 • 11 listopada

  11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.Obchodzimy wtedy Narodowe Święto Niepodległości.Przygotowując się do tego ważnego święta uczniowie klasy 1a podczas zajęć poszerzali wiedzę na temat własnej Ojczyzny.Odwiedziliśmy również Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy zapalając znicze na grobach nieznanych żołnierzy.

 • BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY „ZOSTAW NATURZE TO, CO NATURALNE”

        W Szkole Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy został zrealizowany projekt „ZOSTAW NATURZE TO, CO NATURALNE” w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. Projekt obejmował następujące przedsięwzięcia: Miejski konkurs wiedzy przyrodniczej „Rozumiem, co czytam – rozumiem, o czym szumi las” dla uczniów ze szkół podstawowych W SP 56 29 października br. odbył się miejski konkurs, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich bydgoskich szkół podstawowych: SP 38, SP 13, SP 46, SP 61, SP 64, SP 62, SP 32, SP 41 oraz z naszej placówki. W sumie w konkursie uczestniczyło 27 uczniów.

  Celem konkursu było:

  - rozwijanie umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce,

  - rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz pogłębianie wiedzy z zakresu przyrody i ekologii,

  - zachęcanie do zdobywania wiedzy i umiejętności;

  - kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

           Konkurs rozpoczął się o godz. 8.45, a zakończył około godziny 11.00. Uczniów przywitała pani vice dyrektor Barbara Herzberg. Organizatorzy konkursu w oparciu o prezentację mulitimedialną zapoznali uczniów z zasadami konkursu. Następnie rozdano dzieciom test konkursowy, który rozwiązywały przez 60 minut. W teście uczniowie zmierzyli się z tekstami dotyczącymi ochrony środowiska, zasadami zachowania się w lesie, oraz z zasadami postępowania w przypadku kontaktu z młodymi, dzikimi zwierzętami. Po teście uczestnicy wraz z nauczycielami i rodzicami zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej stołówki. Organizatorzy w tym czasie sprawdzili testy i wyłonili laureatów. Pan dyrektor Jarosław Jagodziński wręczył każdemu z uczestników dyplomy i upominki z podziękowaniem za udział w konkursie. Natomiast laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto organizatorzy przygotowali podziękowania dla nauczycieli bydgoskich szkół za przygotowanie uczniów do konkursu.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce:

  - Szymon Karolewski – SP 64

  - Maria Pielińska – SP 62

  - Paweł Bystroński – SP 56

  II miejsce:

  - Milena Sosna – SP 38

  - Anastazja Ogrodnik – SP 38

  - Jagoda Kruger – SP 62

  III miejsce:

  -Michalina Głowiak – SP 64

  - Julian Małek – SP 62

  -Igor Hopko – SP 56

  Wyróżnienia:

  - Mateusz Rak – SP 38

  - Antonina Pieszak – SP 13

  - Izabela Tabor- SP 64

  - Oliwier Bartkowiak – SP 32

          Miejski konkurs „Czy znasz ptaki i ssaki objęte w Polsce ochroną gatunkową?” dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych 28 października w SP nr 56 odbył się miejski konkurs „Czy znasz ptaki i ssaki objęte w Polsce ochroną gatunkową?” dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych.

  Celem konkursu było:

  - popularyzowanie wiedzy o zwierzętach krajowych, ich zwyczajach, środowisku ich życia,

  - planowanie i organizowanie własnej nauki,

  - kształtowanie postaw związanych z ochroną gatunkową.

         W konkursie wzięło udział 26 uczniów z następujących szkół: ZS nr 2, ZS nr 8, ZS nr 19, SP nr 4, SP nr 38, SP nr 46, SP nr 56, SP nr 58, SP nr 60, SP nr 63. W wyżej wymienionych szkołach odbyły się eliminacje. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się po 2 - 3 uczniów z każdej szkoły. Uczniów oraz ich opiekunów przywitał pan dyrektor Jarosław Jagodziński. Następnie uczniowie przystąpili do pierwszej części konkursu – rozwiązywania testu. Test zawierał 40 zadań jednokrotnego wyboru.

  Rozwiązując test uczniowie zmierzyli się z takimi zagadnieniami jak:

  -ogólna charakterystyka ptaków i ssaków jako gromad kręgowców,

  - rozpoznawanie ptaków i ssaków objętych ochroną, żyjących w miastach i lasach, ich przynależność systematyczna,

  - ochrona gatunkowa ptaków i ssaków, przyczyny zagrożeń, gospodarka łowiecka,

  - historia ochrony ptaków i ssaków w Polsce,

  - ssaki wymarłe, które występowały na terenie Polski (tarpan, tur).

        Po rozwiązaniu testu uczniowie przystąpili do drugiej części konkursu, która polegała na rozpoznawaniu chronionych gatunków ptaków i ssaków na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej. Po podsumowaniu wyników z obu części konkursu najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy oraz zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie byli zaproszeni na poczęstunek.

  Wyniki konkursu:

  1 miejsce:

  -  Martyna Mrozińska – Szkoła Podstawowa nr 56

  - Zosia Niedziałkowska - Szkoła Podstawowa nr 56

  2 miejsce:

  - Leon Weresz - Zespół Szkół nr 8

  - Rozalia Kalinowska - Szkoła Podstawowa nr 46

  - Aleksandra Zacny - Szkoła Podstawowa nr 63

  3 miejsce: 

  - uczeń Szkoły Podstawowej nr 46

  4 miejsce:

  - Maciej Derecki - Szkoła Podstawowa nr 60

  - Jagoda Joppek - Szkoła Podstawowa nr 38

  - Maja Rydyńska - Szkoła Podstawowa nr 63

  - Uczennica Zespołu Szkół nr 2 5 miejsce

  - Artur Ziółkowski - Zespół Szkół nr 8

  - Maja Zielińska - Zespół Szkół nr 19

  - Jakub Orzechowski - Szkoła Podstawowa nr 58

  - Wiktoria Kulczycka - Szkoła Podstawowa nr 38

  - Anna Taczkowska - Szkoła Podstawowa nr 4

         Szkolny konkurs plastyczny na plakat „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” W naszej szkole w połowie września br. został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas 4-8 na plakat promujący ogólnopolską akcję „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, która miała promować hasło przewodnie akcji. Celem było zwrócenie uwagi na problem, w jaki sposób należy postępować z młodymi i dzikimi zwierzętami znalezionymi np. w lesie podczas spaceru. Uczniowie mogli wybrać dowolną technikę wykonania. Prace w formacie A3 zostały dostarczone organizatorom do 11 października. Jury w składzie: Violetta Majewicz, Anna Galwas oraz nauczyciel plastyki p. Ewa Grobelna wyłoniły następujących laureatów.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce – Dominika Kowalewska

  II miejsce:  Wiktoria Małas

  III miejsce:  Marcelina Szczęsna , Zofia Mizera

  Wyróżnienia:  Karolina Częsz , Zuzanna Borowska

  Na parterze szkoły miała miejsce wystawa najciekawszych prac. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, Szkolny projekt „Na łonie natury”: W dalszej kolejności realizacji założeń projektu „ZOSTAW NATURZE TO, CO NATURALNE” miała miejsce wycieczka edukacyjna klasy 1b i 1c do lasu. W piątek 11 X 2019 roku uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się z panią leśniczy Gabrielą Marcinek na ścieżce dydaktycznej „Ku źródliskom” umiejscowioną w Nadleśnictwie Solec Kujawski, z którym od lat współpracuje nasza szkoła. Pani leśniczy poprowadziła wszystkich leśnymi ścieżkami opowiadając o lesie i jego mieszkańcach, o zachowaniu ludzi w lesie. Dzieci oglądały urokliwe jeziorko, podziwiały piękno jesieni, poznały piętra lasu oraz szkółkę leśną, dowiedziały się czym jest młodniak i jak wygląda, wsłuchiwały się w odgłosy lasu, a nawet zbierały grzyby, ucząc się przy okazji ich rozpoznawania. Dowiedziały się również, jak należy się zachować w przypadku spotkania dzikiego zwierzęcia i co zrobić z napotkaną np. małą sarenką. Na zakończenie wszyscy piekli kiełbaski na ognisku przygotowanym przez leśników. Dnia 29 X 2019r. uczniowie naszej szkoły znowu mieli okazję spotkać się z panią leśniczy G. Marcinek oraz panem leśniczym Zbigniewem Puzio na warsztatach zorganizowanych w naszej szkole. Dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spotkaniu, a jako bilet wstępu przyniosły warzywo korzenne. Pracownicy nadleśnictwa zabrali dla zwierząt leśnych na zimę kilka skrzynek marchewek, selerów, pietruszek i buraczków. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o mieszkańcach lasu, popartą zdjęciami i rysunkami poglądowymi w postaci prezentacji. Leśniczy opowiadali o swoich przygodach i kontaktach z dziką zwierzyną podczas pracy w lesie, zwłaszcza z młodymi, dzikimi zwierzętami. Dali też dokładne wskazówki, jak zachować się w podobnych sytuacjach.

  Organizatorzy:

  Violetta Majewicz

  Ewa Kolenda

  Ewa Grobelna

  Anna Galwas

  Dawid Czechowski

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Tego dnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na zasady dobrego wychowania.

    Dołączcie do grona ludzi życzliwych i pamiętajcie o magicznych słowach, które każdy z nas chciałby usłyszeć od innych: Proszę, Dziękuję, Przepraszam, Dzień dobry, Do widzenia, Pozdrawiam, Życzę miłego dnia.

  Tak mało okazujemy sobie na co dzień życzliwości i zrozumienia dla potrzeb innych, niech więc ten  dzień będzie wyjątkowy dla nas wszystkich. O dobroci, życzliwości pamiętajmy zawsze i wszędzie. One nic nie kosztują, ale sprawiają radość i wywołują uśmiech na twarzy.

   Aby zobrazować Wam magię słów, zapraszamy do przeczytania  tekstu pt.”Miasteczko  dzień dobry.

   Zachęcamy Was do odwiedzania biblioteki, bo tęsknimy za Waszymi pozdrowieniami i życzliwością.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
  ul. Karpacka 30
  85-164 Bydgoszcz
 • tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa