SP56

  • KONKURS „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  • REGAŁ DALSZEGO ŻYCIA KSIĄŻEK..

  • „Ciekawa chemia” „Ciekawa fizyka”

             Uczniowie klasy III c w dniu 14 listopada uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych i wykładach na wydziale chemii UMK w Toruniu. Wykłady dotyczyły wykorzystania najnowszych badań z dziedziny chemii, fizyki i elektroniki w medycynie. Natomiast zajęcia warsztatowe to zajęcia laboratoryjne podczas których różnymi metodami uczniowie otrzymywali tlen i wodór. Doświadczenia przeprowadzane były samodzielnie pod opieką nauczycieli oraz pracowników wydziału chemii. ‘Przed wykonywaniem doświadczeń zostały przypomniane zasady bezpiecznej pracy w laboratorium chemicznym, uczniowie mieli również do dyspozycji odzież i okulary ochronne. Zajęcia były bardzo ciekawe, każdy mógł przeprowadzić eksperyment jak również obejrzeć pokazy pełne „wybuchowych efektów” na które uczniowie niecierpliwie oczekują w szkole… Na tego rodzaju zajęcia zaprosimy również chętnych uczniów innych klas w II semestrze.

  • Kiermasz ozdób świątecznych

            12 grudnia w szkole na Bośniackiej odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

    Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji "Kawałek nieba" na leczenie naszej uczennicy Mai. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wykonywaniu ozdób oraz ich zakupu. Zachęcamy też do udziału w konkursach ! Prace konkursowe w kategorii "Stroik bożonarodzeniowy" i "Choinka" zbieramy do 10 XII. Wszystkie prace zostaną ocenione, najlepsze - nagrodzone i sprzedane na kiermaszu. 

    Zapraszamy ! Pomóż, zrób i kup!"

    Organizatorzy: V. Majewicz, G. Wódzka, K. Rydzkowska

  • GÓRA GROSZA 2018

            Wzorem poprzednich lat zapraszamy was do przyłączenia się do akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej już po raz 19 przez Towarzystwo Nasz Dom.

    Polega ona na zbiórce drobnych monet. Uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną – zarówno w domach dziecka jak i w rodzinach zastępczych.. Celem akcji jest zapewnienie dobrej opieki, aby dzieciaki z pomocą mądrych opiekunów mogą odzyskiwać radość, wiarę w siebie i dorosłych oraz bezpiecznie marzyć o przyszłości. Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania naszych podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają nam tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych. Dajemy dzieciom i nastolatkom siłę, energię i moc!

    Tegoroczną zbiórkę przeprowadziliśmy w dniach 26 listopada – 2 stycznia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą pojawiać się w tym okresie ze specjalnie przygotowanymi puszkami. Monety można także wrzucać do skarbonki znajdującej się w sali 205.

    Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

    Samorząd Uczniowski

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

             25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

    Ta data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponieważ 25 listopada w tym roku przypadł w niedzielę, obchody Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole zorganizowaliśmy w poniedziałek. Wielu uczniów przyniosło tego dnia swoją maskotkę.- niedźwiadka. Małe i duże, nowe i stare misie towarzyszyły nam na lekcjach i podczas przerw dzięki czemu szkoła zyskała przytulny charakter.

    Samorząd Uczniowski

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

          20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. W tym dniu upowszechnialiśmy prawa dzieci zawarte w Konwencji Praw Dziecka, dzieliliśmy się swoimi marzeniami, dyskutowaliśmy o rzeczach trudnych jak np. o łamaniu praw dzieci na świecie. To święto w którym nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawa wymienione w Konwencji mają wszystkie dzieci, bez wyjątku. Bez względu na to, kim są, gdzie mieszkają, czym zajmują się ich rodzice, jakimi mówią ję­zykami, jaką wyznają religię, czy są w pełni sprawne, czy też nie, bogate czy biedne. Żadne z  dzieci – nie może być traktowane nie­sprawiedliwie! Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością…….”

  • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA TROPIE BŁĘDÓW

           21 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy odbył się międzyszkolny konkurs poprawnej polszczyzny „Na tropie błędów”. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna - Nadia Tomaszewska z klasy 6c, Lena Jakubowska z klasy 8a i Agnieszka Meller z klasy 8c. Zespoły zmierzyły się
    z arcytrudnymi zadaniami. Miały do rozwiązania test wiedzy składający się
    z dwóch części: w pierwszej musiały wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny, a w drugiej –zasad ortografii.  Nasza drużyna wygrała konkurs!

    GRATULACJE!!!

  • WZGÓRZE WOLNOŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ

         14 listopada br., późnym popołudniem, Restauracja „Tobiasz” rozbrzmiała pieśniami patriotycznymi. Tak Rada Osiedla Wzgórze Wolności wraz z jego mieszkańcami i dyrektorem naszej szkoły obchodziła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne świętowanie rozpoczęło się odśpiewaniem „Roty”. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Program artystyczny prowadziła Małgorzata Szurpita z klasy 8a. Zebrani wysłuchali recytacji wierszy polskich poetów i pieśni patriotycznych w wykonaniu Aleksandry Bocian z klasy 5b, Natalii Suplickiej z klasy 6b, Tamary Wesołowskiej z klasy 8c i Kamili Łącznej z klasy 8d.

  • III EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „DESZCZ JESIENNY…”

          8 listopada br. odbył się szkolny konkurs poezji i pieśni patriotycznej. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane przez siebie wiersze i śpiewali żołnierskie pieśni. Zaprezentowany przez nich repertuar był bardzo różnorodny, a wykonywanym utworom towarzyszyły patriotyczne aranżacje. Jury konkursu w składzie: p. Ewa Grobelna-Łysy,
    p. A. Pławska, p. L. Wesołowska i P. A. Skibińska-Szwejser wyłoniła zwycięzców.

    I miejsce:

    Sylwia Mila i Nadia Rudna kl. 4d,Kamila Łączna kl. 8d i Jędrzej Łączny kl. 4d,

    II miejsce:

    Adrianna Jóźwiak i Laura Smętek kl. 4b,

    III miejsce:

    Michalina Markiel i Zuzanna Borowska kl. 4b,

    Wyróżnienie:

    Julia Wolentarska kl. 5b.

  • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „Perły codziennego życia Johannesa Vermeera van Delft”

        7 listopada br. w siedzibie Kujawsko–Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Perły codziennego życia Johannesa Vermeera van Delft”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 31. W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Marysia z klasy 8d, Zuzia Siewierska z klasy 7b, Konstancja Siecińska z klasy 6b i Zosia Niedziałkowska z klasy 5b. 

     

    GRATULACJE!

     

  • Laureaci konkursu plastycznego ,, Polska – moja ojczyzna’’

    I MIEJSCE:

    WIKTORIA SOBIERAJ /P-LE nr 11/

    WOJCIECH WEKWEJT / SP 56/

    II MIEJSCE:

    NATALIA PLUSKOTA / P-LE ,,ŚW. JADWIGI/

     AGATA TOMASZEWSKA / P-LE ,,IGUŚ’’/

    III MIEJSCE:

    MICHALINA FOLF  / P-LE nr11/

              HUBERT BŁAŻKIEWICZ  / P-LE  nr11/

    WYRÓŻNIENIA

    WOJCIECH SIEG / P-LE ŚW. JADWIGI/

    NINA LEWANDOWSKA / P-LE nr 11/

    Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI w listopadzie odbył się konkurs miedzy-szkolny ,,POLSKA-MOJA OJCZYZNA’’ . W konkursie wzięło udział 16 dzieci 5 i 6-letnich z 4 placówek oświatowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace i GRATULUJEMY laureatom. Gala wręczenia nagród odbędzie się w czwartek

    29. 11.2018 w oddziale przedszkolnym SP 56

    przy ul. Bośniackiej 3

    organizator konkursu:  Edyta Warmbier

  • BIBLIOTEKA POLECA-CZ II

  • AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA BAJEK

  • "Droga do Niepodległej - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości"

               5.11 br. odbył się szkolny konkurs historyczny pod nazwą "Droga do Niepodległej - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości". Konkurs pisemny adresowany był do uczniów klas VII, VIII i III gim.

    Kadą klasę reprezentował jeden uczeń. W konkursie brało udział 9 uczniów. Uczniowie zmagali się z najróżniejszymi zadaniami: musieli na planie Bydgoszczy wyszukać nazwy ulic związanych z okresem walki o niepodległość, wykazali się znajomością hymnu narodowego, szukali błędów w naszym godle, sprawdzali swoją wiedzę o Marszałku Józefie Piłsudskim. Zadań było 11.

     

    Oto wyniki konkursu:

     

    1 miejsce - Kamila Łączna z klasy 8 d - 71 p./75 p.

    2 miejsce - Lena Jakubowska (kl. 8a), Jakub Dekowski (kl. 7a) - 65 p./75 p.

    3 miejsce - Martyna Łubecka z klasy 8b - 60 p./75 p.

    4 miejsce - Marcin Bereszyński z klasy 3ag - 57 p./75 p.

     

    Pozostali uczniowie: Alicja Waryas 3bg, Oliwier Strzelecki 7b, Marcelina Mędlewska 8c, Julia Richter 7c.

  • Warsaw Comic Con

             Dnia 26 października 2018 roku grupa uczniów z klas 8 i 3 gimnazjalnych wraz z opiekunami panią Marzeną Łączną i panem Michałem Tyrakowskim udała się na wycieczkę do Nadarzyna, gdzie w centrum targowo – kongresowym Ptak Warsaw Expo odbywała się jesienna edycja targów Warsaw Comic Con.

    Dla uczestników targów przygotowano wiele rozmaitych atrakcji m.in. różne wystawy z (dotyczące) seriali oraz filmów, stoiska z nowoczesnym sprzętem komputerowym dla graczy (oraz) konkurs Cosplay. Dostępna była również strefa komiksów z pracami najpopularniejszych twórców z Polski i ze świata. Każdy miał możliwość zagrania w różnorodne gry komputerowe przed ich oficjalną premierą. Na Comic Conie były również przygotowane specjalne zloty dla fanów seriali i filmów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  • PROJEKT „PSZCZOŁY – BUDUJEMY AZYLE DLA DZIKICH ZAPYLACZY”!

  • Kwesta na rzecz renowacji nagrobków cmentarza starofarnego w Bydgoszczy

                Kwesta odbyła się 25.10 br. na rzecz renowacji nagrobków cmentarza starofarnego w Bydgoszczy. Zbieraliśmy w Śródmieściu na ulicach: Gdańska, Dworcowa, Focha, Jagiellońska, okolice Starego Rynku. W kweście brało udział 14 osób z klas 3 gim. Na dziś jeszcze nie wiemy ile udało się zebrać, ale fatalna pogoda tego dnia nie pozwoliła na zbyt wiele.

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami integracyjnymi
    ul. Karpacka 30
    85-164 Bydgoszcz
  • tel/fax: 52 371 49 56 - ul. Karpacka

Mapa